شناسهٔ خبر: 57444727 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

آمادگی بایدن برای مذاکره با پوتین برای پایان جنگ اوکراین

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه قصد ندارد در حال حاضر با پوتین تماس برقرار کند، گفت: اگر رئیس جمهور روسیه تمایلی برای پایان دادن به جنگ اوکراین داشته باشد، آماده هستم با او گفت‌وگو کنم.

صاحب‌خبر -

به گزارش جماران، رئیس‌جمهور آمریکا گفت در صورتی که ولادیمیر پوتین همتای روس خود علاقه‌مند به پایان دادن به درگیری‌های 9 ماهه باشد، آماده است با وی درباره جنگ اوکراین صحبت کند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در نشست خبری مشترک با امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود در واشنگتن گفت: «در صورتی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه علاقه‌مند به تصمیم گیری برای پایان دادن به جنگ در اوکراین باشد، آماده ام با او گفت‌گو کنم».

بایدن در ادامه افزود: «تنها گزینه منطقی برای پایان دادن به جنگ این است که پوتین نیروهای خود را از اوکراین خارج کند. پوتین با انتخاب نکردن این مسیر هزینه سنگینی می‌پردازد و در عین حال باعث ویرانی‌ در اوکراین می‌شود.»

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه قصد ندارد در حال حاضر با پوتین تماس برقرار کند، گفت: «اگر رئیس جمهور روسیه تمایلی برای پایان دادن به جنگ اوکراین داشته باشد، آماده هستم با او گفت‌وگو کنم. اما پوتین هنوز در چنین مسیری قرار ندارد.»

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز با تاکید بر اینکه تصمیم نهایی درباره جنگ اوکراین متعلق به این کشور است، گفت: چنین صلحی هرگز پایدار نخواهد بود. ما به تصمیم‌های دولت اوکراین برای تعیین شرایط مذاکرات در قلمروشان احترام خواهیم گذاشت.»

 

روسیه شهرک کردیوموفکا دونتسک اوکراین را اشغال کرد

روسیه اعلام کرد که شهرک کردیوموفکا واقع در منطقه دونتسک اوکراین را تصرف کرده است.

وزارت دفاع روسیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شهرک کردیوموفکا در منطقه دونستک اوکراین را به تصرف خود درآورده‌اند.

این وزارت‌خانه مدعی شد: در نتیجه حملات نیروهای روسی، شهرک کردیوموفکا جمهوری خلق دونتسک به طور کامل آزاد شد.

وزارت دفاع روسیه روز گذشته نیز اعلام کرده بود که در نتیجه حملات نیروهای روسی، شهرک‌های آندرییوکا، بیلوگوریوکا و پرسه تراونیا در دونتسک تحت تصرف ارتش این کشور درآمدند.

 

اخبار مرتبط

انتهای پیام

نظر شما