شناسهٔ خبر: 56346488 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

قدرتمندترین تویوتا هایلوکس جهان! + عکس

در توصیف محبوبیت پیکاپ‌ها در این کشور همین بس که پرفروش‌ترین مدل آن در سال گذشته تویوتا هایلوکس بود! این حجم از محبوبیت سبب می‌شود گاها پروژه‌های خاصی روی هایلوکس اجرا گردد. پروژه شرکت FatBoy Fab Works یکی از جدیدترین موارد این چنینی است که به تولید قدرتمندترین هایلوکس جهان منجر شده.

صاحب‌خبر -

جایگزینی موتور استاندارد تویوتا هایلوکس با موتور V۱۲ سنچوری

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ پروژه FatBoy Fab Works در حقیقت سال گذشته برای فتح مسابقات FatBoy Fab Works توسعه پیدا کرد. در این پروژه خاص مهندسان موتور استاندارد تویوتا هایلوکس را با یک موتور ۵ لیتری V۱۲ جایگزین کرده‌اند. موتور مذکور در حقیقت به مدل لوکس و تشریفاتی تویوتا سنچوری (Century) تعلق دارد.

موتور V۱۲ تویوتا سنچوری در حالت استاندارد خروجی چندان بالایی ندارد و تنها ۲۷۶ اسب بخار قدرت و ۴۸۱ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. اما با دوبار بازسازی و استفاده از توربوشارژرهای گرت GT۳۵، این موتور حالا ۵۶۳ اسب بخار قدرت و ۹۷۰ نیوتن متر گشتاور در اختیار تویوتا هایلوکس می‌گذارد.

تویوتا هایلوکس

بنیانگذار شرکت FatBoy Fab Works مدعی است پس از بازسازی دوم، موتور تویوتا هایلوکس قطعاتی تماما ریخته‌گری شده دارد. ذکر این نکته ضروری است در صورت استفاده از فشار ۰.۵ psi و سوخت ۵۰ درصد اتانول ۵۰ درصد بنزین، خروجی موتور به ۱۰۰۰ اسب بخار افزایش می‌یابد.

گیربکس ۴ سرعته خودکار وظیفه انتقال نیروی تولیدی موتور V۱۲ به چرخ‌ها را بر عهده دارد. این گیربکس هم در اصل به سوپرا متعلق است و برای فراهم شدن امکان نصب آن در هایلوکس، مهندسان FatBoy Fab Works تغییراتی در آن اعمال کرده‌اند. البته وعده می‌دهد گیربکس بزودی به نمونه دستی تبدیل خواهد شد.

تویوتا هایلوکس

تویوتا هایلوکس حاضر در این پروژه هنوز مراحل توسعه را سپری می‌کند و نسخه نهایی نیست. از این رو باید منتظر ماند و دید که FatBoy Fab Works در نهایت چه برنامه‌ای برای این باکی خاص ۱۲ سیلندر خواهد داشت.

تویوتا هایلوکس

تویوتا هایلوکس

منبع: digiato.

نظر شما