شناسهٔ خبر: 55601539 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه دنیای‌اقتصاد | لینک خبر

تصمیم جدید و مهم ایلان ماسک + جزئیات

دیدبان ایرانیان : اخیراً میان مجموعه‌ای از توییت‌های پاسخ به سؤالات افراد درباره پیشنهاد ماسک برای خرید توییتر و با درنظرگرفتن اینکه مدیرعامل تسلا بخشی از سهام خود را فروخته است، توییتی ازطرف مدیرعامل تسلا منتشر شده است که نشان می‌دهد احتمالاً به‌دنبال ساخت شبکه اجتماعی مخصوص خود است.

صاحب‌خبر -

ایلان ماسک اگر بتواند از معامله با توییتر خارج شود، احتمالاً پلت‌فرم اجتماعی خود را راه‌اندازی خواهد کرد.

اخیراً میان مجموعه‌ای از توییت‌های پاسخ به سؤالات افراد درباره پیشنهاد ماسک برای خرید توییتر و با درنظرگرفتن اینکه مدیرعامل تسلا بخشی از سهام خود را فروخته است، توییتی ازطرف مدیرعامل تسلا منتشر شده است که نشان می‌دهد احتمالاً به‌دنبال ساخت شبکه اجتماعی مخصوص خود است.

ماسک فعلاً در توئیت خود به آدرس دامین تک‌حرفی اشاره کرده است و غیر از این هیچ جزئیاتی درمورد پلت‌فرم رسانه اجتماعی او نمی‌دانیم. این توییت عمدتاً نشان‌ می‌دهد درصورت عدم توافق میان ماسک و توییتر، او همچنان به داشتن یک شبکه اجتماعی علاقه‌مند است و این پلت‌فرم کاملاً جدید می‌تواند تحت آدرس X.Com راه‌اندازی شود.

ماسک از قبل، مالکیت دامین X.Com را دراختیار داشت. این دامنه به‌عنوان یک بانک آن‌لاین شروع به کار کرد؛ بانکی که ماسک آن را سال ۱۹۹۹ تأسیس کرده بود و سپس در سال ۲۰۰۰ با یکی از رقبای خود ادغام شد. مدیرعامل تسلا در سال ۲۰۱۷ این دامین را دوباره از پی‌پال خریداری کرد و اکنون با مراجعه به این آدرس فقط یک پس‌زمینه سفید ساده با یک حرف x در گوشه سمت چپ بالای آن مشاهده خواهید کرد.

 

نظر شما