شناسهٔ خبر: 54751848 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

آلمان از احتمال تعطیلی کل صنایع خود به دلیل کمبود گاز خبر داد

وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید در صورت کمبود ذخایر گاز ممکن است تمام فعالیت‌های کارخانه‌ها برای مدت طولانی به حالت تعلیق دربیاید.

صاحب‌خبر -

«رابرت هابک» وزیر اقتصاد آلمان گفت اگر در سراسر کشور کمبود گاز طبیعی وجود داشته باشد، ممکن است آلمان مجبور شود کل بخش‌های صنعتی را ببندد.

به گزارش راشا تودی، وزیر اقتصاد آلمان هشدار داد: «تمام فعالیت‌های کارخانه‌ها به حالت تعلیق درخواهد آمد. این یک فاجعه برای برخی صنایع خواهد بود. ما درمورد دو روز یا دو هفته صحبت نمی‌کنیم، بلکه درمورد مدت زمانی طولانی صحبت می‌کنیم. ما درمورد افرادی صحبت می‌کنیم که مشاغل خود و مناطقی که کل مجتمع‌های صنعتی خود را از دست خواهند داد.»

این در حالی است که هابک پیشتر گفته بود کاهش عرضه گاز روسیه به برلین اثربخشی تحریم‌های غرب را نشان می‌دهد و شهروندان آلمانی آماده تحمل برخی سختی‌ها هستند.

در روز‌های گذشته، رسانه‌های آلمان اعلام کرده‌اند این کشور به سطح «هشدار» از نظر ذخایر گازی رسیده است. این سطح بدان معناست که دولت هزینه انرژی را بیش از پیش افزایش می‌دهد تا تقاضا برای آن کاهش یابد. سطح بعدی همان سطح اضطراری است که در آن دولت دستور سهمیه‌بندی گاز را صادر می‌کند. آلمان اواخر ماه مارس وارد سطح یک و اکنون وارد سطح دو شده است. برخی منابع گزارش داده‌اند ممکن است زمستان امسال گاز در این کشور سهمیه بندی شود.

نظر شما