شناسهٔ خبر: 54713698 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

موافقت مجلس با کلیات طرح دوفوریتی تغییر تاریخ سال مالی

نمایندگان مردم در مجلس با کلیات طرح دوفوریتی تغییر تاریخ سال مالی موافقت کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه یک تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح دوفوریتی تغییر تاریخ سال مالی با 180 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در صحن با کلیات این طرح موافقت کردند.

سید محمدرضا میرتاج الدینی متن گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات را به شرح زیر قرائت کرد:

طرح دوفوریتی تغییر تاریخ سال مالی به شماره ثبت 787 جهت رسیدگی به این کمیسیون به عنوان اصلی ارائه شده بود و در جلسه مورخ 29 خردادماه 1401 مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن با اصلاح عنوان و متن بدین شرح به تصویب رسید.

ماده واحده؛ مهلت جذب اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای و مالی قانون بودجه سال 1400 کل کشور اعم از وجوه نقد و اوراق بهادار(اسناد خزانه ، اوراق مشارکت و سایر اسناد مالی اسلامی) تا پایان شهریور‌ماه سال 1401 تمدید می گردد. مانده وجوه مصرف نشده اعتبارات فوق الذکر حداکثر تا دهم مهرماه سال 1401 به خزانه داری کل کشور واریز می شود. مهلت ارسال صورتحساب دریافت و پرداخت نهائی نیز تا پایان مهرماه سال 1401تعیین می شود.

میرتاج الدینی در بیان دلیل لزوم تغییر سال مالی افزود: سال مالی 12 ماه بوده و مهلت آن تا 29 اسفندماه به اتمام می رسد و دولت بعد از این تاریخ اعتباراتی را تخصیص نمی دهد، چون در سال 1401 مشکلات زیادی در این بخش داشتیم و تخصیص ها به موقع انجام نشد، بنابراین لازم است که مهلت تعیین شده تمدید شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون 24 هزار میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی تخصیص داده شده و در دستگاه های اجرایی در استان ها وجود دارد، اما زمانی برای اجرا نداریم، بنابراین اگر این مهلت تعیین نشود، اعتبارات برگشت داده شده و آسیب ناشی از آن به مردم وارد می شود، چرا که طرح های عمرانی نیمه تمام باقی می ماند، بنابراین لازم است این مهلت را تا شهریور ماه 1401 تمدید کنیم.

لازم به ذکر است عنوان این طرح به "تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی سال 1400 کل کشور" تغییر یافت.

ادامه دارد...

 

برچسب‌ها:

نظر شما