شناسهٔ خبر: 52108318 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

واردات اروپا از ایران ۸۱ درصد رشد کرد

پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورو استات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در یازدهمین ماه سال ۲۰۲۱ را ۴۹۹ میلیون یورو اعلام کرد.

صاحب‌خبر -

پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورو استات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در  یازدهمین ماه سال ۲۰۲۱ را ۴۹۹ میلیون یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۱ با رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در نوامبر ۲۰۲۰ کل مبادلات دو طرف ۳۸۳ میلیون یورو اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در نوامبر ۲۰۲۱ با رشد ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و از ۳۳۰ میلیون یورو در ماه نوامبر ۲۰۲۰ به ۴۰۳ میلیون یورو در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ رسیده است.

میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان، رومانی و ایتالیا بیشترین صادرات کالا به ایران را در نوامبر ۲۰۲۱ داشته اند. آلمان با صادرات ۱۴۴ میلیون یورویی بیشترین سهم را داشته است.

 واردات اروپا از ایران ۸۱ درصد رشد کرد

واردات اتحادیه اروپا از ایران در نوامبر ۲۰۲۱ نیز رشد قابل توجه ۸۱ درصدی داشته و به ۹۶ میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در مدت مشابه سال قبل از آن ۵۳ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

آلمان، ایتالیا و اسپانیا بیشترین واردات کالا از ایران را در نوامبر ۲۰۲۱ داشته اند. در میان واردات کنندگان کالا از ایران، آلمان در رتبه نخست قرار داشته به طوری که ۲۲.۵ میلیون یورو از ایران واردات داشته است.

نظر شما