شناسهٔ خبر: 52098083 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برترین‌ها | لینک خبر

کامبک رویایی هندبال ایران در خاک عربستان

تیم ملی هندبال ایران با شکست عربستان در خاک کشور حریف صدرنشین گروه خود شد.

صاحب‌خبر -

ورزش سه: تیم ملی هندبال ایران با شکست عربستان در خاک کشور حریف صدرنشین گروه خود شد.

کامبک رویایی هندبال ایران در خاک عربستان

تیم ملی هندبال ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا از ساعت 18:30 در سالن شهر دمام مقابل عربستان، میزبان این دوره از رقابت‌ها قرار گرفت. این در حالی بود که هر دو تیم پیش از این برابر هند و استرالیا به برتری رسیده بودند و برنده این دیدار می توانست به عنوان صدرنشین به دور بعدی راه پیدا کند.

این دیدار با شروع خوب شاگردان مانوئل مونتایا فرناندز اسپانیایی شروع شد اما در ادامه میزبان نبض بازی را در دست گرفت و در شرایطی که بازی برابر پیش می‌رفت اما دو دقیقه تعلیق کیارش طاهری کافی بود تا عربستان قدر این دو دقیقه که ایران با یک یار کمتر در زمین حاضر هست را بداند و فاصله گل‌های خود را با ایران افزایش دهد تا در پایان سی دقیقه نیمه نخست شاگردان دینارت فرانسوی در تیم عربستان با برتری چهار گل و نتیجه ۱۳ بر ۹ به رختکن بروند. در این نیمه سجاد استکی و حسین جهانی برترین گلزن های ایران بودند.

شروع سی دقیقه نیمه دوم با عملکرد شاگردان فرناندز اسپانیایی همراه بود و گل‌‌های زیبا از محمد غلامی و محمدرضا اورعی اختلاف چهار گل برتری عربستان را در همان ده دقیقه ابتدایی نیمه دوم جبران کرد.

در ادامه واکنش های سنگربان ایران یعنی محمد سیاوشی باتجربه به تیم ملی کمک کرد و با سیوهای دیدنی او بارها مانع از باز شدن دروازه ایران شد تا اختلاف گل ایران با با عربستان به شش گل برتری برسد.

در ادامه غیرت ملی پوشان ایران با تفکرات پروفسور فرناندز همراه بود تا تیم ملی کشورمان بتواند به سومین برد پیاپی در گروه B این رقابت ها برسد و با نتیجه ۲۴ بر ۲۰ عربستان را در خاک خود شکست دهد. تیم ملی ایران با این برد به عنوان صدرنشین از مرحله گروهی این رقابت ها صعود کرد تا در مرحله بعد با تیم های بحرین،کویت،عراق همگروه شد.

پنج تیم‌برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۳ به میزبانی لهستان و سوئد را کسب خواهند کرد. این رقابت ها با شرکت ۱۶ تیم از ۲۸ دی‌ماه لغایت یازده بهمن به میزبانی دمام عربستان برگزار خواهد شد.

نظر شما