شناسهٔ خبر: 45155120 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان:

۷۱۲ دستگاه ماینر قاچاق دراصفهان کشف شد/رفع یک میلیون زمین خواری

اصفهان- جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف ۷۱۲ دستگاه ماینر قاچاق طی دو روز گذشته در استان اصفهان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمدرضا هاشمی فر با اشاره به کشفیات نیروی انتظامی استان اصفهان در زمینه دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال اظهار داشت: این امر در دستور کار ویژه نیروی انتظامی استان قرار داشته و در همه شهرستان‌ها این موضوع مورد توجه قرار دارد.

وی با بیان اینکه طی دو روز اخیر دو مورد کشفیات در استان در زمینه کشف دستگاه ماینر قاچاق داشته‌ایم، اضافه کرد: یکی از این موارد در شهرستان شهرضا و در کارخانه ریخته‌گری کشف شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه پس از هماهنگی‌های لازم یک گروه از مأموران از محل مورد نظر بازرسی کردند، اضافه کرد: در این عملیات ۶۴۵ دستگاه ماینر قاچاق حین استخراج ارز دیجیتال کشف شد.

وی با اشاره به اینکه طبق اظهارات اپراتور دستگاه روزانه حدود یک درصد بیت کوین به ارزش تقریبی ۸۵۰ میلیون ریال استخراج می‌کرده، اظهار داشت: ارزش دستگاه‌های کشف شده توسط کارشناسان مربوطه ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ هاشمی فر ادامه داد: در این خصوص یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

کشف ۶۷ دستگاه ماینر در شهرک صنعتی مورچه خورت

وی همچنین به کشف و توقیف ۶۷ دستگاه ماینر در شهرستان شاهین شهر اشاره کرد و گفت: این دستگاه‌ها نیز در شهرک صنعتی مورچه خورت در یکی از واحدهای صنعتی نگهداری می‌شد که توسط نیروهای انتظامی کشف و ضبط شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: ارزش دستگاه‌های کشف شده حدود ۱۵ میلیارد ریال است که در این رابطه واحد مذکور با حکم مقام قضائی پلمب و یک نفر نیز دستگیر و با تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

وی با اشاره به اینکه طبق نظر کارشناسان فنی برای تولید هر بیت کوین حدود ۱۰۰ دستگاه در یک ماه باید روشن باشد که ۷۲ هزار کیلو وات ساعت برق معادل مصرف ۲۴ واحد مسکونی در یک سال را مصرف می‌کنند از شهروندان خواست، هر گونه اخبار در این خصوص را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

رفع تصرف از ۱۰ قطعه زمین کشاورزی در اصفهان

سرهنگ هاشمی فر در ادامه به اقدامات در دستور کار نیروی انتظامی استان اصفهان در راستای مبارزه با زمین خواری ابراز داشت: برای این امر طرحی ضربتی به مدت ۷۲ ساعت توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این طرح که از توان و ظرفیت یگان‌های انتظامی دیگر نیز استفاده شد تعداد ۱۰ قطعه زمین کشاورزی به مساحت یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۳۶۲ مترمربع که توسط افراد سودجو تغییر کاربری داده شده بودند، مورد شناسایی قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ارزش این قطعه زمین‌ها برابر اعلام کارشناسان مربوطه بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال ارزیابی شده است گفت: در این رابطه ۱۰ فرد متخلف نیز دستگیر و برای رسیدگی به جرم خود تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ هاشمی فر با اشاره به رصد دقیق و هوشمندانه و اشرافیت بالای پلیس بر روی اقدامات غیر مجاز و مجرمانه اظهار داشت: با افراد سودجویی که بدون مجوز و به صورت غیر قانونی اقدام به تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی کرده و به منابع طبیعی و زیست محیطی آسیب وارد کنند برابر قانون برخورد خواهد شد.

نظر شما