شناسهٔ خبر: 45105844 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

استعفای مشاور ارشدِ تد کروز

مشاور ارشد سناتور جمهوری‌خواه آمریکا همزمان با روند رأی‌گیری برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور، استعفای خود را ارائه کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  هیل، دفتر «تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه آمریکا، امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد «لورن بلر بیانچی» مدیر روابط عمومی دفتر این سناتور، استعفای خود را ارائه کرده است.

در این بیانیه آمده: «سناتور تد کروز و لورن به این توافق رسیدند که بهتر است لورن استعفا دهند.»

همچنین قریب به ۶ هزار وکیل و دانشجوی رشته حقوق از آمریکا از تد کروز و «جاش هاولی» سناتور جمهوری‌خواه، خواستار کناره‌گیری از مقامشان شدند. آن‌ها با امضای یک بیانیه این خواسته خود را ارائه کردند.

در بخشی از متن این بیانیه آمده: «سناتور کروز و هاولی درباره انتخابات نظرات بی‌اساسی دارند و رئیس‌جمهور نیز رفتاری مغایر با قانون نشان می‌دهد که شورش هفته گذشته به همین دلیل تحریک و انجام شد.»

سپس آن‌ها افزودند: «کروز و هاولی همچنان بر نظرات خود و اعتراض علیه مردم پافشاری می‌کنند.»

هفته گذشته برخی مقامات آمریکا نیز این درخواست را ارائه کرده‌اند. به طور مثال، «شروود براون» سناتور ایالت اوهایو، خواستار استعفای هاولی و کروز شد که از مخالفت با نتایج کالج انتخابات ۲۰۲۰ در روز چهارشنبه حمایت کردند.

هفته گذشته همزمان با سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش و واکنش به شکست خود در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا نشست کنگره آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات آمریکا در حالی برگزار شد که هواداران ترامپ به سمت کاخ کنگره آمریکا هجوم بردند، حصار‌ها را پاره کردند و سعی در ورود به این ساختمان داشتند. این هجوم باعث ایجاد درگیری میان پلیس و معترضان شد.

اما ترامپ به تازگی سکوت خود در این باره را شکسته و گفت معتقد است هدایت این حمله از سوی «گروه آنتیفا» بوده است.

او حملات اخیر را سرزنش کرد، اما هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال تحریک هوادارانش متقبل نشد و گفت: «سخنرانی روز چهارشنبه من مناسب و منطقی بود.»

انتهای پیام/

نظر شما