شناسهٔ خبر: 44253073 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران:

دست شیطانی صهیونیست ها در ترور شهید فخری‌زاده دخیل بود

شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران در بیانیه ای ترور دانشمند هسته ای کشورمان را محکوم کرده و اعلام کرد که دست شیطانی دشمنان ایران از جمله عوامل صهیونیست در ترور شهید فخری‌زاده دخیل بوده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران بیانیه ای را در خصوص ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای کشورمان صادر کرده است که متن آن به شرح زیر است:

 
«روز جمعه 7 آذرماه 1399 ملت ایران بار دیگر شاهد جنایتی هولناک گردید که دست شیطانی دشمنان جمهوری اسلامی ایران مخصوصاً عوامل صهیونیست در آن دخیل است.
 
جنایتی که یکی از فرزندان رشید و پرافتخار این مرز و بوم دانشمند برجسته هسته‌ای ایران، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع دکتر محسن فخری‌زاده توسط عوامل صهیونیستی ترور و به شهادت رسید. در این ایام دشمنان ایران به طرق مختلف در تلاش، جهت وارد آوردن ضربه به جمهوری اسلامی می‌باشند و برای نیل به این مقصود از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌باشند. حملات سایبری متعدد به نیروگاه‌های اتمی، ایجاد اختلال در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، ترور نخبگان و دانشمندان بخشی از اقدامات جنایت‌کارانه دشمنان می‌باشد و آنان هرروز در تلاش هستند تا در نزدیک‌ترین نقطه به مرزهای ایران مستقر گردند و با ایجاد پایگاه و استقرار در کشورهای هم‌جوار و همسایه به اهداف شوم و شیطانی خود دست یابند.
 
شورای خلیفه‌گری ارامنه شهادت دانشمند برجسته هسته‌ای ایران شهید محسن فخری‌زاده را به رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ملت شهیدپرور ایران و خانواده محترم شهید بزرگوار، تسلیت گفته و ضمن محکومیت ترور، تأکید بر ادامه راه ایشان توسط فرزندان برومند این سرزمین را دارد.
 
شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران»
 
در همین حال، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران نیز پیامی را صادر کرده و این ترور را محکوم کرد. این پیام به شرح زیر است:
 
«در کمال تأسف و تألم از خبر فقدان دانشمند فرهیخته محسن فخری زاده درنتیجه ترور توسط گروهی که در ظاهر از سوی اسرائیل حمایت می‌شوند مطلع گشتیم. محسن فخری زاده ازجمله دانشمندان هسته‌ای بودند که در راستای اعتلای دانش بشری تلاش می‌کنند.
 
این‌جانب یک‌بار افتخار ملاقات با آن شهید را داشته و شاهد شخصیت فروتن وتوام با خلوص ایشان علیرغم دانش بالای علمی بوده‌ام.
بدین‌وسیله این ضایعه را از سوی جامعه ارامنه ایران به‌ویژه جامعه ارامنه تهران و نهادهای وابسته به شورای خلیفه‌گری خدمت محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ریاست محترم جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران و همچنین خانواده آن شهید و همکاران ایشان تسلیت عرض نموده و این جنایت ناجوانمردانه را که باهدف بی‌ثبات نمودن جمهوری اسلامی ایران انجام‌گرفته است محکوم می‌نمایم.
 
جمهوری اسلامی ایران به‌واسطه ملت و دولت خود قدرتمند بوده و جایگاهی باارزش برای زندگی و همزیستی صلح‌آمیز می‌باشد.
بار دیگر مراتب همدردی خود را با رهبر معظم انقلاب و خانواده آن شهید ابراز می‌داریم.
 
اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان
خلیفه ارامنه تهران»
 
انتهای پیام/.

نظر شما