شناسهٔ خبر: 43667212 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا:

پر شدن ظرفیت سالن تطهیر بهشت‌زهرا شایعه است | پرسنل بهشت زهرا خسته شده‌اند

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا به اخباری مبنی بر پر شدن سالن تطهیر این سازمان واکنش نشان داد و گفت: اخبار منتشرشده در فضای مجازی به هیچ وجه صحت ندارد اما دقت داشته باشید که سازمان بهشت زهرا بیش از ۸ ماه است که در بحران قرار دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرای تهران گفت: ۲۵۰ روز است که همکاران ما از اوایل صبح و حتی خارج از ساعات اداری کار می‌کنند و مشکلی در این زمینه نداریم. ما از شهروندان می خواهیم به جای توجه به شایعات، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ درصد متوفیان کرونا در کشور در سایت کامپیوتری بهشت زهرا پذیرش شده اند و پرسنل این سازمان در آماده باش هستند افزود: ما در سازمان بدون تعطیلی کار می‌کنیم و خود شهر تهران حدود ۲۰۰ متوفی دارد که با توجه به شرایط کرونایی به این تعداد ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر اضافه شده که ۲برابر نیرو و امکانات لازم است، اما تا این ساعت همکاران ما تمام سعی خود را در راستای تکریم متوفیان و خانواده هایشان به کار بسته و بدون تعطیلی همچون آخر هفته یا اعیاد به کار خود ادامه داده‌اند.

خال با تاکید بر اینکه مردم به جای توجه به اخبار دروغ، پروتکل‌ها را رعایت کنند، در مورد اجرای محدودیت‌های بیشتر در بهشت زهرا گفت: از ۱۶ در ِ این آرامستان، ۱۴ در بسته است و تنها ۲ درِ باب‌الشهدا و باب‌الزهرا باز هستند و تعطیلی کامل بهشت زهرا امکان‌پذیر نیست و از مردم می‌خواهیم برای تدفین فقط به بهشت‌زهرا مراجعه کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قرار بود کارت‌هایی به تعداد مشخص به خانواده متوفیان داده شود تا به بهشت زهرا بیایند، گفت: روز گذشته کل بهشت زهرا را بازدید کردم و دیدم شاید در هر مراسمی ۱۰ تا ۱۲ نفر حضور داشته باشند اما چه می شود کرد؟ مردم نمی‌توانند برای متوفیان خود مراسم سوم، هفتم یا چهلم برگزار کنند و سوگواران خاموش هستند و با حداقلِ نفرات می‌توانند در مراسم تدفین شرکت کنند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا تاکید کرد: از مردم می خواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. چراکه پرسنل بهشت زهرا خسته شده‌اند. در فروردین امسال آمار متوفیان حدود ۱۱۹ نفر بود که بلافاصله بعد از رعایت پروتکل ها و تعطیلی ها این عدد در اردیبهشت ماه به عدد ۹ رسید و مطمئن هستیم با رعایت مسائل بهداشتی باز هم می‌توان تعداد جانباختگان را کاهش داد.

نظر شما