شناسهٔ خبر: 43641990 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه خراسان رضوی توهین‌ به نبی مکرم اسلام (ص) در فرانسه را محکوم و بر وحدت مسلمانان در برابر تفرقه افکنی دشمنان تاکید کردند.

صاحب‌خبر -

باخرز- امام جمعه باخرز با گرامیداشت هفته وحدت گفت: پیامبر اکرم (ص) نه برای مسلمین که برای تمام موجودات عالم رحمت است و مسئله وحدت نباید در حد شعار باشد بلکه در عمل هم باید نشان داده شود.
حجت الاسلام داود زاهدی با انتقاد از همدستی برخی دولت‌های مسلمان نما با دشمنان اسلام افزود: امروز وحدت رمز پیروزی امت اسلام است.
وی ادامه داد: اگر امروز جهان اسلام گوش به فرمان قائد عظیم الشان اسلام باشد آمریکا و جبهه کفر نمی‌تواند متعرض مسلمانان شوند. در داخل کشور هم اگر بخواهیم این عزت چهل ساله را حفظ کنیم تمام احزاب و گروه‌ها باید تحت فرماندهی واحد باشند.
امام جمعه باخرز با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان فرانسه گفت: مردم و بویژه جوانان انقلابی باید در فضای مجازی آنقدر کار کنند که پیام رهبری به دست تمامی جوانان آزادی خواه جهان برسد.
وی توجه دادن جوانان به سراب ادعای آزادی بیان و درس دادن به دستگاه دیپلماسی کشور را دو نکته مهم پیام رهبر معظم انقلاب دانست.

حجت الاسلام زاهدی همچنین با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا، توجه جدی به سلامت مردم، اعلام ضوابط، اعمال جرائم، توجه مسوولان به آسیب دیدگان کرونا و به میدان آمدن آحاد مردم را از اصول مهم بیانات معظم له دانست و افزود: سخنان مقام معظم رهبری در نکوهش اهانت به مسوولان به معنای تأیید کامل عملکرد مسوولان نبوده و نباید باعث شود انتقادی از مسوولان صورت نگیرد.

خواف- امام جمعه خواف هم گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در ابتکار ماندگار از معمار کبیر انقلاب، دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را هفته وحدت نامگذاری کرد.

حجت الاسلام سید ذبیح الله شمسیان افزود: خداوند به وسیله اسلام نعمت بزرگ تالیف قلوب را به مردم هدیه داد که همگان باید قدر آن را بدانند و از برکات آن برای تحکیم وحدت استفاده کنند.

وی با اشاره به تعداد جانباختگان ویروس کرونا نیز ادامه داد: مسوولان بهداشتی کشور در خصوص ویروس کرونا باید بیشتر فعال بوده و با برنامه ریزی کامل رو به جلو بروند.

امام جمعه خواف گفت: هر روز بر تعداد مبتلایان این بیماری و تعداد فوتی‌ها افزوده می شود، آنچه مردم می‌بینند این است که برنامه‌ریزی کامل در این زمینه انجام نشده است. البته نباید فداکاری‌های کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا فراموش شود.

وی در خصوص حمایت رییس جمهوری فرانسه از توهین کنندگان به ساحت مقدس نبی اسلام (ص) و مسلمانان هم افزود: این حرکت دولت فرانسه را محکوم و انزجار خود را اعلام می نماییم. دنیای غرب باید بداند که دامن زدن به اسلام ‌هراسی و نفرت پراکنی آن هم به نام آزادی بیان مایه تاسف است.

فریمان- امام جمعه فریمان هم گفت: یکی از ابزارهای مورد استفاده‌ دشمنان مسلمانان، اختلافات مذهبی است تا آنان را به جان هم بیندازند، اختلافات را بزرگ و برجسته کنند و موارد اشتراک و اتحاد را ضعیف نمایند.

حجت الاسلام سید مهدی معلمی افزود: جمهوری اسلامی ایران از اولین روز در مقابل این توطئه ایستاده است. امام خمینی (ره) هفته‌ وحدت اعلام کردند و این یک نامگذاری محض و یک حرکت سیاسی و تاکتیکی صرف نیست بلکه یک اعتقاد و ایمان قلبی است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور هم ادامه داد: تنها راه برون رفت از این مشکلات، اقتصاد مقاومتی است با اصلاح ساختارهای بانک مرکزی، برنامه و بودجه و اتکا به توانمندی‌های داخلی که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است می‌توان بر این مشکلات به یاری خدا فائق آمد.

نظر شما