شناسهٔ خبر: 43531549 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

اپراتورهای مصری تلگرام را فیلتر کردند

خبرگزاری‌های مصری اعلام کردند سه اپراتور بزرگ مصر دسترسی کاربران به تلگرام را مسدود کرده‌اند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از شرکت‌های فناوری مصری با عنوان «مسار»  که در زمینه تحقیقات و خبرگزاری نیز فعالیت دارد اعلام کرد وب‌سایت و نرم افزار تلگرام در مصر توسط ۳ اپراتور اصلی این کشور مسدود شده است.

بر اساس اطلاعات این مجموعه تحقیقاتی و خبری این اتفاق در تاریخ ۲۲ اکتبر رخ داده و کاربران حالا دسترسی به پیام‌رسان روسی تلگرام ندارند. دستور مسدود شدن این برنامه در مصر توسط مسئولان این کشور به ۳ اپراتور We، Vodafone و Orange ابلاغ شد و آن‌ها نیز دستورات را اجرا کردند. 

بیشتر بخوانید

تلگرام در مصر فیلتر شد

تعداد سایت‌های فیلتر شده توسط مقامات مصری

مجموعه تحقیقاتی و خبری «مسار» پس از دریافت پیام‌های بسیار از سوی کاربران در رابطه با عدم امکان دسترسی به تلگرام این خبر را منتشر کرد. بر اساس پیام افراد مختلف، کاربران امکان دسترسی به وب‌سایت و یا نرم افزار تلگرام را ندارند. گفتنی است؛ تلگرام در مصر همانند دیگر نقاط جهان از کاربران بسیاری برخوردار است.

شرکت مسار به صورت رسمی اظهار داشت که مشترکان اپراتورهای We، Vodafone و Orange به هیچ وجه قادر به استفاده از سرویس تلگرام نیستند و آدرس IP این برنامه به دستور مقامات مصر مسدود شده است. نرم افزار تلگرام در مصر حالا حتی بر روی رایانه‌های شخصی نیز بالا نمی‌آید و کاملا در حالت غیرفعال قرار دارد. گفتنی است؛ مسار پیش از این نیز اعلام کرده بود مصر از سال ۲۰۱۷ تا کنون دسترسی به ۵۹۶ سایت و ۳۲ لینک اینترنتی را مسدود کرده است.

انتهای پیام/

نظر شما