شناسهٔ خبر: 43489596 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

در روسیه؛

یک جنگنده سقوط کرد

یک فروند شکاری بمب افکن سوخو-۳۴ نیروی هوافضای روسیه در شرق این کشور سقوط کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا،  دفتر مطبوعاتی حوزه نظامی شرق روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: یک فروند شکاری بمب افکن سوخو-۳۴ در استان خاباروفسک در شرق روسیه سقوط کرد.

هواپیمای نظامی در حال انجام پرواز تمرینی برنامه ریزی شده بود. پیش از سقوط دو خدمه هواپیما با چتر به بیرون پریده و نجات یافتند و به پایگاه هوایی منتقل شدند.

هواپیما در هنگام سقوط بدون تسلیحات بود و سقوط آن بر زمین هیچ خرابی به بار نیاورد.

شکاری بمب افکن سوخو- ۳۴ با نام فول بک در ناتو که از سال ۲۰۱۴میلادی به صورت رسمی وارد ارتش روسیه شد با قیمت احتمالی حدود ۴۰ میلیون دلار به عنوان هواپیمای نظامی اختصاصی نیروی هوافضای این کشور شهرت دارد.

این هواپیما معروف به تانک پرنده به علت رخنهٔ مافوق صوت با ارتفاع بالا، حمل هشت تن انواع موشک و بمب و شلیک از فاصله ۲۵۰ کیلومتری با حداکثر ضریب چند متر خطا، توان زیادی دارد و کابین جادار دو سرنشین آن نیز مانند یک قفس فولادی است که با پوشش زرهی ۱۷ میلی‌متری در مقابل ترکش‌ها و گلوله‌ها حفاظت می‌شود.

برای افزایش عملکرد خلبانان و جلوگیری از خستگی در انجام ماموریت و پروازهای طولانی، کابین بگونه ای اصلاح شده که خلبان و ناوبر کنار هم قرار دارند و فضای ایستادن، انجام ورزش های کششی، استراحت و حتی غذا خوردن هم وجود دارد.  

بیشتر بخوانید:

نظر شما