شناسهٔ خبر: 42672063 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

ظرفیت ناوگان فعال اتوبوسرانی قزوین به ۸۰ درصد می‌رسد

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از افزایش ظرفیت ناوگان فعال اتوبوسرانی این شهر از ۵۰ به ۸۰ درصد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش برنا از قزوین، شیما زرآبادی‌پور سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: با توجه به اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار افزایش ظرفیت ناوگان فعال اتوبوسرانی از ۵۰ به ۸۰ درصد شده بود، این موضوع با مصوبه هیئت‌مدیره سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین از یکم مهر در این شهر اجرایی می‌شود.

وی افزود: به منظور کاهش فاصله زمانی در برخی از خطوط که متقاضی بیشتری دارد، تعداد اتوبوس‌های فعال ناوگان افزایش می‌یابد تا از تجمع مسافران در اتوبوس‌ها پیشگیری شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان اتوبوسرانی قزوین و حومه ادامه داد: همچنین این اتوبوس‌ها یک بار در پایان ظهر و یک بار در پایان شیفت شب ضد عفونی می‌شوند.

زرآبادی‌پور افزود: سازمان اتوبوسرانی موظف شده است اتوبوس‌ها را در پایان ظهر پس از ضد عفونی بلافاصله خشک کند تا برای شیفت بعدی استفاده شود.

یادآور می‌شود؛ با آغاز شیوع ویروس کرونا با مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا ناوگان اتوبوسرانی شهر قزوین برای مدتی تعطیل شد که پس از آن با رعایت شیوه نامه های بهداشتی با ۳۰ درصد ظرفیت، جابه‌جایی مسافر را از سر گرفت و به مرور ظرفیت ناوگان افزایش یافت.

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما