شناسهٔ خبر: 41793042 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

چگونه با کمترین هزینه دمبل بسازیم؟

در این مطلب روش ساخت دمبل در خانه آموزش داده شده است.

صاحب‌خبر -

چگونه با کمترین هزینه وزنه دمبل بسازید و ورزش کنید؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر دلتان می‌خواهد بازو‌های عضلانی و قوی داشته باشید، تنها چیزی که نیاز دارید دمبل است. منتها لازم نیست برای داشتن دمبل دست به جیب شوید، به سراغ فروشگاه‌های ورزشی بروید و وزنه دمبل مورد نیازتان را آن هم در این بلوشوی گرانی بخرید. فقط کافیست دست به کار شوید و با چند چیز ساده، خودتان در خانه دمبل درست کنید. با ما همراه باشید تا روش ساخت دمبل در خانه را یاد بگیرید.

صرف کردن زمان زیاد در خانه مخصوصا در این روز‌های کرونایی که همه ترجیح می‌دهند در خانه بمانند با این که واقعا کسالت آور است، اما مزایای عالی خودش را دارد. مثلا شما می‌توانید از این فرصت برای تمرکز در تناسب اندام و مراقبت از سلامت جسمانی خود استفاده کنید. با این که بسیاری از حرکات و تمرینات ورزشی را که در باشگاه انجام می‌دادید را می‌توانید در خانه هم انجام دهید، اما ممکن است شما احساس کنید به دلیل کمبود و حتی نداشتن تجهیزات ورزشی باشگاه در خانه دچار محدودیت هستید.

بیشتربخوانید

لازم به نگرانی نیست. شما می‌توانید به راحتی در کمتر از یک ساعت با استفاده از لوله پی وی سی (PVC) در خانه دمبل درست کنید. این ترفند خیلی ساده و مقرون به صرفه است و حتی اگر لوله‌ها را رنگ آمیزی کنید شیک‌تر هم می‌شوند. شما می‌توانید این وزنه‌های دستی را هم در وزن‌های سبک برای نرمش‌های معمولی و هم سنگین برای ورزش‌های شدید آماده کنید.

چیز‌هایی که نیاز دارید:

لوله پی وی سی یا لوله پلیکا به قطر یک اینچ یا ۲٫۵ سانتی متر
دریچه یا کلاهک پی وی سی به قطر یک اینچ یا ۲٫۵ سانتی متر (۴ عدد)
اره یا کاتر برای بریدن لوله پی وی سی (اختیاری)
رنگ اسپری
سیمان پی وی سی
ماسه، خاک یا سنگ ریزه

مرحله اول:

از یک اره یا کاتر لوله پی وی سی استفاده نمایید تا یک تکه لوله پی وی سی را به دو قسمت کنید که طول هر کدام ۱۵ سانتی متر باشد. اگر اره پی وی سی ندارید، می‌توانید به فروشگاه ابزارفروشی مراجعه کنید. آن‌ها اره‌هایی دارند که به مشتریان اجازه می‌دهند لوله‌های پی وی سی خود را با استفاده از آن در فروشگاه برش دهند.

نکته: برای داشتن وزنه‌های سنگین تر، شما می‌توانید لوله‌ها را بلندتر از ۱۵ سانتی متر برش بزنید.

مرحله دوم:

لوله‌های پلیکا یا پی وی سی و دریچه پی وی سی را با اسپری به رنگ و سبک دلخواه رنگ کنید. رنگ مشکی مات برای دریچه‌ها و طلایی مات برای لوله‌ها است. بگذارید لوله‌ها و دریچه‌ها کاملا خشک شوند.

مرحله سوم:

داخل دریچه یا کلاهک پی وی سی را با سیمان پی وی سی بپوشانید و به یک سر لوله متصل کنید. این کار را با یک سر لوله دیگر نیز تکرار کنید. چند دقیقه‌ای زمان دهید تا چسب خوب خشک شود.

مرحله چهارم:

از یک کاغذ لوله شده یا قیف استفاده کنید تا داخل هر کدام از لوله‌ها را با شن، ماسه یا خاک پر کنید. شما می‌توانید از تکه‌های کوچک سنگ یا سنگ ریزه برای سنگین‌تر شدن وزنه استفاده کنید.

مرحله پنجم:

با استفاده از سیمان یا چسب پی وی سی، باقی مانده دریچه‌ها را به سمت دیگر لوله‌ها متصل کنید.

حالا چیزی که دارید یک جفت دمبل ساده، مدرن و مؤثر است که برای ورزش در خانه کارایی بالایی دارد.

منبع: روزیاتو

انتهای پیام/

نظر شما