شناسهٔ خبر: 40388466 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،

ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور به ۸۳ هزار و ۳۵۰ مگاوات رسید

رجبی مشهدی گفت: در حال حاضر ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور به ۸۳ هزار و ۳۵۰ مگاوات رسیده است و طبق پیش بینی‌ها تابستان امسال بدون خاموشی برنامه ریزی شده سپری خواهد شد.

صاحب‌خبر -

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت:در حال حاضر بالغ بر ۹۲ هزار مگاوات نیروگاه‌های کشور در سال ۹۸ تعمیر شده است که این نیروگاه‌ها شامل نیروگاه برق آبی، اتمی، سیکل ترکیبی، بخاری و ... تجهیز و تعمیر شده است.

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور به ۸۳ هزار و ۳۵۰ مگاوات رسیده است و طبق پیش بینی‌ها تابستان امسال بدون خاموشی برنامه ریزی شده سپری خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین افزایش تولید برق با استفاده از خنک سازی هوای ورودی به تجهیزات نیروگاه نزدیک به ۴۰۰ مگاوات در نیروگاه‌های حرارتی رسیده است.

بیشتر بخوانید: تعرفه‌های جدید برق در تابستان اعلام شد

رجبی مشهدی تصریح کرد: خنک سازی ۲۰ درصدی ورودی هوای نیروگاه ۳۰ دلار بر کیلووات و ساخت نیروگاه ۶۰۰ دلار بر کیلوات هزینه دارد.

سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد:، اما بر اساس برنامه زمان بندی تا اوایل خرداد امسال عملیات عمده نیروگاه‌ها صورت گرفته است و پیش بینی می‌کنیم که تا اواخر خرداد ماه تعمیرات همه نیروگاه‌ها انجام شود.

او بیان کرد: بعداز یکسال ۳ هزار مگاوات نیروگاه جدید طبق برنامه در تابستان امسال به ۱۸۰۰ مگاوات به شبکه سراسری برق متصل می‌شود.

سخنگوی صنعت برق کشور باتاکید بر اینکه برای پیک تابستان امسال حدود ۹۲ هزار مگاوات برنامه تعمیرات واحد‌های نیروگاهی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تاکنون ۹۰ درصد برنامه تعمیرات اساسی واحد‌های بخار و گازی، بازدید مسیر داغ، اتاق احتراق و تعمیرات دوره‌ای واحد‌های بخاری به پایان رسیده است.

رجبی مشهدی اظهار کرد: در ایران نیروگاه‌هایی با سن ۶۰ سال و هم‌چنین با سن نزدیک به چند ماه فعالیت می‌کنند و باید گفت نیروگاه‌هایی که ۶۰ سال عمر دارند، با تولید و راندمان اولیه خودشان در مدار تولید قرار دارند که با تعمیر و بازسازی برای تولید برق آماده خواهند شد.

انتهای پیام/

نظر شما