شناسهٔ خبر: 39274372 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان:

هیئت‌های مذهبی استان همدان درراستای مقابله با کرونا پای کار هستند

همدان - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: هیئت امنای مساجد و هیئت‌های مذهبی استان همدان در راستای مقابله با کرونا پای کار هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام هادی نظیری ظهر چهارشنبه در دیدار جمعی از خیرین با نماینده ولی فقیه در استان همدان با تبریک میلاد حضرت مهدی (عج)، اظهار داشت: از آنجایی که برگزاری این جلسه با شب میلاد امام عصر (عج) مصادف شده امیدواریم به برکت این روز، همه ما بتوانیم در مسیر حضرت (عج) حرکت کنیم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جلسه عنوان کرد: یکی از الزامات جامعه اسلامی وجود اخوت و محبت در بین مؤمنان و حاکم شدن آن در فضای جامعه اسلامی است که در آن مؤمنین باید از حال هم خبر دار باشند و در جهت رفع مشکلات یکدیگر قدم بردارند.

حجت الاسلام نظیری تصریح کرد: در کنار مشکلات ویروس کرونا برای سلامت جسم مردم، متأسفانه بسیاری از مردم پس از شیوع آن در شرایط سخت اقتصادی قرار گرفته‌اند و کسب کارها دچار مشکل شده است.

وی به کمک‌های مردمی و پویش‌های مختلف مردمی در راستای کمک به یکدیگر در کشور اشاره کرد و گفت: جمعی از مؤمنان که سال‌های عمر خودشان را در مسیر انقلاب، اسلام و آرمان‌های امام طی کرده‌اند، در این شرایط سخت اقتصادی نیز با حضور در میدان، اقداماتی را در راستای رفع مشکلات مردم انجام داده‌اند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان، همدان را از استان‌های پیشگام در حوزه کمک‌های مردمی عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم با تجمیع این گونه کارها در استان همدان، نظر حضرت آقا نسبت به استان همدان جلب شود و عنایت ویژه‌ای به دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه همه مؤمنین از روز اول و با هر توانی به میدان آمده‌اند، عنوان کرد: امروز به معنای واقعی کلمه میدان عمل به میدان جهاد سلامت تبدیل شده است.

حجت الاسلام نظیری ادامه داد: در روزهای اول شیوع این بیماری با مشکلات بسیاری همچون کمبود ماسک و تجهیزات پزشکی روبرو بودیم اما مساجد و هیئت‌های آنچنان پای کار بودند که در صفحات اول سایت گوگل این خبر درج شده که در ایران، مساجد به کارگاه‌های تولید ماسک تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز دولت و مردم باید برای حل این مشکل به کمک یکدیگر بیایند، عنوان کرد: در جهان امروز که ابر قدرت‌ها از یکدیگر ماسک می‌دزدند، در ایران اسلامی مساجد برای سلامتی جامعه با تمام وجود به میدان آمده‌اند و این قابل تقدیر است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان به راه افتادن پویش بخشش اجاره‌بها را نیز یکی دیگر از فعالیت‌های خوب مردمی برشمرد و گفت: با راه افتادن پویش بخشش اجاره بها در بازار و یا در منزل، یک بعد روانی نیز در جامعه ایجاد شده و مردم این احساس را پیدا کرده‌اند که دل‌ها به هم نزدیک شده است.

نظر شما