شناسهٔ خبر: 39249604 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

آزمایش واکسن کرونا بر روی انسان

خبرگزاری میزان- یک شرکت آمریکایی قصد دارد واکسن ساخته شده خود را بر روی انسان‌ها آزمایش کند. این واکسن سیستم ایمنی بدن را در برابر ویروس مقاوم می‌کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، واکسن احتمالی کرونا پس از تایید "سازمان غذا و داروی آمریکا" (FDA)، توسط یک شرکت ساخت دارو در آمریکا وارد فاز آزمایش بالینی بر روی انسان شد.

پایگاه خبری "finance yahoo" نوشت، شرکت داروسازی " Inovio Pharmaceuticals" قصد دارد تحت اجازه (FDA) واکسن خود را به نام "DNA INO-۴۸۰۰" بر روی انسان تزریق کند.

این واکسن پیشتر با آزمایش بر روی حیوانات، نتایج خوبی را بر قدرتمند شدن سیستم ایمنی بدست آورده است.

واکسن "DNA INO-۴۸۰۰"، با تزریق پلاسمید مهندسی شده (یک ساختار ژنتیکی مستقل کوچک و مستقل) به بیمار کار می‌کند تا سلول‌های آن‌ها بتوانند یک آنتی بادی مورد نظر و هدفمند برای مبارزه با عفونت‌های خاص تولید کنند.

شرکت "Inovio Pharmaceuticals" تأکید می‌کند، در این نوع واکسن، بخشی از کد ژنتیک ویروس درون بخشی از یک DNA مصنوعی قرار می‌گیرد.

این واکسن در حالی است که برای انواع عفونت‌های حیوانات در دامپزشکی موجود و مورد تأیید هستند، اما هنوز برای مصارف انسانی تأیید نشده‌اند.

پیشتر نیز این شرکت در یک مطالعه بر روی بیماران "سندرم تنفسی خاورمیانه" (MERS)، نتایج امیدوارکننده‌ای در جهت مبارزه با عفونت بدست آورده بود.

منبع:تسنیم
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

نظر شما