شناسهٔ خبر: 39233748 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

میزان گزارش می‌دهد

بازگشت ۱۱ کارخانه به چرخه تولید با اقدامات دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی/ صدور ۷۲۸۹ حکم مجازات جایگزین حبس

خبرگزاری میزان- با تلاش دستگاه قضایی استان آدربایجان غربی ۱۱ کارخانه به چرخه تولید بازگشته‌اند؛ همچنین آمار صلح و سازش در شعب شورا‌های حل اختلاف ۵۰۸۵۰ فقره پرونده می‌باشد و در ۷۲۸۹ مورد از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از ابتدای انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه رویکرد تحولی همواره یکی از مهم‌ترین راهبرد‌های رئیس دستگاه قضایی بوده است.

با توجه به متن حکم رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رئیس قوه قضاییه، تحول در دستگاه قضا با جدیت دنبال می‌شود و در این میان دادگستری‌ها که در هر یک از استان‌ها به شهروندان خدمات قضایی ارائه می‌دهند نیز نقشی را در مسیر تحول ایفا می‌کنند، لذا واکاوی در کارنامه دادگستری در هر یک از استان‌ها می‌تواند نشان دهد که دستگاه قضایی تا چه میزان در مسیر تحولی خود پیش رفته است.

در ادامه به اقدامات و عملکرد دادگستری استان آذربایجان غربی در دوره تحول اشاره می‌شود:
 
در ۷۲۸۹ مورد از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شده است
 
آمار مربوط به مجازات‌های جایگزین حبس در سال ۹۸ بدین شرح است: مجازات جایگزین حبس- جزای نقدی ۶۴۹۸، مجازات جایگزین حبس- جزای نقدی روزانه ۳۴۷، مجازات جایگزین حبس- الزام به خدمات عمومی رایگان ۲۶۱، مجازات جایگزین حبس- دوره مراقبت ۱۱۲، مجازات جایگزین حبس- تحت نظارت سامانه‌های الکترونیکی ۴۱ و مجازات جایگزین حبس - محرومیت از حقوق اجتماعی ۳۰ مورد که مجموعا ۷۲۸۹ مورد می‌باشد.
 
۱۹۲۹ بازدید از زندان‌ها
 
بازدید مقامات محترم قضایی از زندان‌های تابعه استان، ۱۹۲۹ مورد بوده است. همچنین تعداد قصاص‌هایی که منجر به سازش و گذشت شده است، ۳۳ مورد می‌باشد. تعداد مددجویان شرکت کننده در دوره‌های آموزشی و مهارتی ۳۱۱۷ نفر بوده که از این تعداد ۱۶۶۶ نفر برای آزمون معرفی شده‌اند و گواهی شرکت در دوره برای ۸۵۸ مددجو صادر گردید. آمار صلح و سازش در شعب شورا‌های حل اختلاف استان ۵۰۸۵۰ فقره پرونده می‌باشد.

تلاش دستگاه قضایی برای احیای کارخانه‌ها
 
تعداد یازده کارخانه و شرکت به چرخه تولید برگشته‌اند که عبارتند از: شرکت‌های آرد فردوس، اروم تینار با شرکت شیشه سازی مینا و بانک صادرات، شرکت نگین سفال سلماس، شرکت شیر پاستوریزه پگاه، شرکت فولاد ارومیه، شرکت الکترو ایمن طرح، شرکت قزل بالیخ، شرکت خدماتی گوهربران گستر، شرکت گچ و آهک ارومیه، آجر سفال گرگین.
 
بیشتر بخوانید:
 
انتهای پیام/

نظر شما