شناسهٔ خبر: 38326494 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

سرپوش فوتبالی

افشای اسنادی جدید از فساد در فیفا

اسناد جدیدی از فساد در فدراسیون جهانی فوتبال منتشر شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش تسنیم، نشریه فرانسوی «لوموند»  به اسناد طبقه بندی شده و محرمانه‌ای از فساد در فیفا دست یافته است.

بر اساس این گزارش، فیفا هرگز معیاری برای تأیید هزینه‌ها نداشته و به مدیران خود این اجازه را می‌داده  تا بدون ثبت جزئیات و سود هزینه‌ها، مخارج بانکی خود را انجام بدهند. «دلویته» گزارش داده بسیاری از اعضای کمیته اجرایی یوفا سالانه بیش از ۳۰۰ هزار دلار حقوق دریافت می‌کردند  و از سویی خیلی راحت به آنها اجازه هزینه کردن  داده می‌شد.

در این بین شرایط برای چهار نفر خاص‌تر بوده است. ژروم والکه فرانسوی، دبیرکل اسبق فیفا ماه‌ها پیش از مسابقات جام جهانی در ریودوژانیرو در یک آپارتمان شیک اقامت داشت و  فیفا برای این آپارتمان ۲۳۲ هزار و ۸۰۰ دلار پرداخت. والکه بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ مبلغ ۳۱ هزار و ۳۹۶  دلار برای خرید لباس، نوشیدنی و گل از فیفا دریافت کرده است. البته والکه می‌گوید همه این هزینه‌ها توسط حسابداری فیفا تأیید شده است.

عیسی حیاتو، رئیس اسبق کنفدراسیون فوتبال آفریقا برای هزینه پزشکی خود ۲۱۷ هزار و ۳۲۲  دلار از فیفا دریافت کرده و «ورواوی ماکودی» تایلندی هم  سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵  مبلغ ۳۰۹ هزار و ۸۶۸  دلار به‌عنوان کمک هزینه برای فدراسیون فوتبال این کشور از فیفا گرفته است. فیفا همچنین مبلغ ۲۲ هزار و ۸۲۷  دلار تحت عنوان «هزینه‌های خصوصی»  به رینالد تماری از تاهیتی پرداخت کرده است.

نظر شما