شناسهٔ خبر: 36460775 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

ایلام| مردم و شهر مهران جزو حافظه ملت ایران هستند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: مردم و شهر مهران جزو حافظه ملت ایران هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت‌الاسلام محمد قمی شامگاه پنجشنبه در جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) در صحن امام‌‌زاده سید‌حسن شهرستان مرزی مهران اظهار داشت: همه مردم ایران نسبت به مهران و شهرهایی که مثل مهران خدمتگزار زائران سیدالشهدا(ع) بودند قلباً قدردان هستند.

رئیس‌ سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: اربعین ‌یک جلوه از اهتمام ماست و به فضل خداوند ما مطمئنیم این سفر زیارتی اربعین هر سال پررونق‌تر از قبل می‌شود.

وی افزود: سازمان تبلیغات کشور ستاد اربعین سال آینده رو پرقدرت‌تر از امسال تشکیل می‌دهد و برای شهر مهران یک مرکز و اداره ویژه در نظر و ایجاد می‌شود.

قمی بیان کرد: ما آمده‌ایم از تک‌تک مردم شهر مهران قلباً قدردانی کنیم بابت خدمت خالصانه‌ای که به زائران اربعین داشتند و ارادت خود را ابراز کنیم.

وی افزود: ما در کنار مردم هستیم و خواهیم بود و فکر می‌کنیم هر سال که می‌گذرد زحمت مردم مهران افزون‌تر می‌شود و کار سنگین‌تر و مردم بیشتری از این دروازه به سمت کربلا مشرف می‌شوند آینده نه‌چندان دور پررونق و توسعه یافته پیش روی مهران است و ما کمک خواهیم کرد، زیرساخت‌ها تقویت شود و هویت بالنده‌ مردم مهران که خدمت به سیدالشهدا(ع) در آن نهادینه‌ شده استان انشاالله قدرتمندتر شود.

سخنران مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) خاطرنشان کرد: مهران دارای هویت و این شهر دارای شخصیت است، کلمه مهمان‌نوازی در مقابل عظمت کار مردم مهران در ایام اربعین بسیار کم است چرا که مردم این شهرستان در این ایام سختی‌های زیادی تحمل کردند و حتی نمی‌توانستند از خانه‌های خود خارج شوند.

قمی عنوان کرد: خوش به سعادت مردم مهران که میزبان این حجم زائران امام حسین(ع) هستند، امیدواریم این شهرستان بیشتر از گذشته آبادتر شود تا توفیق خدمات‌رسانی به زائران اربعین همچنان در این شهرستان استمرار پیدا کند.

وی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی از مردم مهران و زحمات و تلاش‌های آن‌ها در ایام اربعین تقدیر و قدردانی می‌کند و وظیفه خود دانست از این مردم نجیب در دو روز گذشته با اهدای لوح و هدیه معنوی تقدیر کند.

وی گفت: مردم مهران با این حرکت عظیم و عاشقانه در میزبانی از زائران امام حسین(ع) نشان دادند، حق بزرگی بر گردن مسئولان کشوری و استانی برای توجه بیشتر از گذشته به این شهر دارند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: خوش به حال مسئولانی که مانند مردم اهمیت اربعین را درک کردند و بدا به حال مسئولی که در این حرکت عظیم کم‌کاری کرده باشد که البته امیدواریم چنین مسئولی را نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: مردم و شهر مهران جزو حافظه ملت ایران هستند، مردم با شنیدن نام مهران امروز یک عالمِ خاطره دوست‌داشتنی در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد.

وی ادامه داد: مردم ایران این شهر را دوست دارند، سازمان تبلیغات به اینجا آمد که بگوید برای این شهر و مردم این دیار و هویت آن احترام قائل است.

انتهای پیام/ 863/ح

نظر شما