شناسهٔ خبر: 36006012 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: پانا | لینک خبر

توصیه‌های سرکنسول ایران در کربلا به زائران اربعین

تهران (پانا) - سرکنسول ایران در کربلا گفت: در مجموعه «توصیه‌های اربعینیه» درباب حفظ امنیت شخصی هم به زائران پیشنهاد شد تا از گرفتن هرگونه امانت از افرادی که نمی‌شناسند و همچنین ارائه اطلاعات به افرادی که نمی‌شناسند، خودداری کنند.

صاحب‌خبر -

میرمسعود حسینیان در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به موارد امنیتی که زائران باید در مراسم اربعین حسینی مدنظر قرار دهند، بیان کرد: بنده یک مجموعه‌ای را به نام «توصیه‌های اربعینیه» تهیه کرده‌ام که شامل ۹۰ توصیه‌ به زائران از لحظه حرکت از منزل تا لحظه برگشت به آن را شامل می‌شود و در سایر رسانه‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در مجموعه «توصیه‌های اربعینیه» اشاره کرده‌ام، درست است که نیرو‌های امنیتی ایران و عراق، امنیت زائران دو کشور را تامین می‌کنند ولی زائران نیز باید امنیت بهداشتی و شخصی خود را رعایت کنند.

سرکنسول ایران در کربلا تاکید کرد: با توجه به طول مسافت، گرما، ازدحام جمعیت و .. زائران محترم باید رعایت مسائل بهداشتی را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموعه «توصیه‌های اربعینیه» درباب حفظ امنیت شخصی هم به زائران پیشنهاد شده تا از گرفتن هرگونه امانت از افرادی که نمی‌شناسند و همچنین ارائه اطلاعات به افرادی که نمی‌شناسند، خودداری کنند.

حسینیان اضافه کرد: توصیه می‌کنم با توجه به تراکم جمعیتی که در روز‌های پایانی مراسم راهپیمایی اربعین وجود دارد، زائران هرچه سریعتر کربلا را ترک کنند. هم اکنون دو تا سه میلیون زائر ایرانی و نیز زواری از عراق و دیگر کشور‌ها در عراق حضور دارند، برای اینکه امکانات مسافربری کشور این جمعیت را مورد پوشش قرار دهد و از ازدحام جمعیت در جاده‌ها جلوگیری شود، از زائران می‌هواهیم سفر خود را مدیریت کنند و آرام آرام به سمت مرز‌ها برگردند.

نظر شما