شناسهٔ خبر: 36000439 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

به دنبال تشدید اعتراضات در لبنان رخ داد؛

تعطیلی ۲ سفارتخانه در لبنان و هشدار امارات و عربستان به اتباع خود

تشدید اعتراضات در لبنان سبب شد که دو سفارتخانه خارجی از بسته بودن خبر دهند و سفارتخانه های امارات و عربستان هم به اتباع خود هشدار دهند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، برخی از سفارتخانه های خارجی و عربی در لبنان به دنبال تشدید اعتراضات در این کشور اقداماتی در این شرایط انجام داده اند.

سفارت کانادا در بیروت امروز جمعه اعلام کرد که فعلا به علت اعتراضات تعطیل است.

ربکا گرندلی سفیر استرالیا در لبنان هم بیان کرد که سفارت این کشور به سبب اعتراضات فعلا بسته خواهد شد.

سفارت امارات در بیروت هم به اتباع خود در همه مناطق لبنان هشدار داد و از آنها خواست که به مناطقی که اعتراضات در آن جریان دارد نروند و برای حفظ امنیت و سلامت خود در محل اقامتشان بمانند.

سفارت عربستان در بیروت نیز هشدار مشابهی داد و از همه اتباع این کشور در لبنان و سعودی هایی که به لبنان سفر می کنند خواست که بسیار مراقبت باشند و از مناطقی که تظاهرات و اعتراضات در آنجا برگزار می شود، دور شوند.

این در حالی است که منابع خبری از تداوم اعتراضات برای دومین روز متوالی در مناطق مختلف لبنان از جمله میدان ریاض الصلح در بیروت خبر داده و اعلام کردند که معترضان جاده فرودگاه بیروت را بستند که نیروهای امنیتی آنرا بازگشایی کردند.

همزمان وزیران وابسته به حزب القوات اللبنانیة(نیروهای لبنانی) از عدم مشارکت خود در جلسه امروز دولت خبر دادند.

سمیر جعجع رئیس این حزب هم خواستار استعفای کابینه لبنان شد.

تظاهراتی هم مقابل ساختمان بانک مرکزی در منطقه الحمرا در بیروت در حال برگزار است.

گفتنی است دولت لبنان روز پنج شنبه با طرح اخذ مالیات از مکالمات واتساپ و دیگر پیام رسان های اجتماعی موافقت کرد و آن را طرحی در راستای افزایش درآمدهای دولت در بودجه سال ۲۰۲۰ اعلام کرد.

این اقدام اغتشاشات و اعتراضات زیادی را در مناطق مختلف لبنان به دنبال داشته است.

نظر شما