شناسهٔ خبر: 35311823 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: شبکه‌خبر | لینک خبر

باهاما در انتظار توفانی دیگر

مجمع‌الجزایر باهاما که ۲ هفته پیش با توفان موسوم به «دوریان» درنوردیده شد، در انتظار توفان دیگری است.

صاحب‌خبر -
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مرکز ملی گردباد آمریکا هشدار داد جزایر آباکو، پری، بیمینی، الوترا، گراند باهاما و نیوپراویدنس مناطقی هستند که در ۳۶ ساعت آینده شاهد توفان خواهند بود.

پیش بینی می‌شود توفان در صورت وقوع به همان منطقه‌ای برخورد کند که با دوریان در هم کوبیده شد.

براساس پیش بینی مرکز ملی گردباد آمریکا این اختلالات جوی که اکنون «چرخند گرمسیری احتمالی شماره ۹» نام دارد، می‌تواند فردا ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر باران در باهاما فرو بریزد که در برخی مناطق تا ۱۸ سانتی‌متر نیز خواهد رسید.

شرایط برای تبدیل شدن این اختلال جوی به توفان گرمسیری در اواخر روز جمعه یا اوایل شنبه آماده است و در صورتی که به این شرایط برسد، نام آن توفان گرمسیری «هومبرتو» خواهد بود.

توفان «دوریان» ویرانی‌های گسترده‌ای را در باهاما به وجود آورد و جان نزدیک به ۵۰ نفر را گرفت.
 
پس از گذشت نزدیک به ۲ هفته از این توفان، مقام‌های این مجمع الجزایر شمار مفقودین این حادثه را ۲ هزار و پانصد نفر تخمین زده و اعلام کردند که بیش از ۷۰ هزار نفر نیز در این منطقه به کمک‌های فوری نیاز دارند.

«کارل اسمیت» از آژانس مدیریت بحران باهاما با اعلام اینکه فهرست مفقودشدگان هنوز نهایی نشده، از مردم خواست تا نام مفقودین را هرچه سریع‌تر به این سازمان اطلاع دهند.

مسئولین مدیریت بحران باهاما می‌گویند که بیش از پنج هزار نفر به جزیره «نیو پراویدنس» به پایتختی ناسو منتقل شده اند و حدود ۷۰ هزار نفر تقریبا همه چیز خود را از دست داده و نیازمند کمک‌های فوری هستند.

برچسب‌ها:

نظر شما