شناسهٔ خبر: 34833308 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

با برگزاری یک کنگره بین المللی محقق می شود؛

افزایش همکاری های علمی و تخصصی در حوزه اعتیاد و علوم شناختی

به منظور افزایش همکاری  علمی و تخصصی میان محققان و پژوهشگران ، نشست علمی بررسی مداخلات عصبی شناختی در حوزه اعتیاد در این کنگره برگزار می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دکتر محمد تقی جغتایی با اشاره به سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد گفت: بررسی مداخلات عصبی شناختی درحوزه اعتیاد یکی از مباحث اصلی و مهم این رویداد بین المللی است؛ این نشست با حضور مسئولان و کارشناسان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و کمیته علمی سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد صورت می گیرد.

وی افزود: سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد امسال با شعار «تصمیم گیری مبتنی بر دانش» برگزار می شود تا سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان در حوزه اعتیاد از نقطه نظرات و دیدگاه های علمی و تحقیقاتی اساتید، محققان و پژوهشگران در تصمیمات خود در ارتباط با دانش اعتیاد استفاده نمایند.

جغتایی با بیان اینکه این رویداد علمی با حضور و مشارکت تمامی صاحبنظران و فعالان حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی برگزار خواهد شد، گفت: کنگره بین المللی دانش اعتیاد با هدف دستیابی به آخرین یافته های علمی تحقیقاتی متخصصان و ارتقای آگاهی درمانگران در پیشگیری ، درمان و توانبخشی اعتیاد ، اواخر هفته جاری در تهران برگزار می شود.

رئیس این رویداد علمی یادآور شد: پیشگیری از اعتیاد، درمان، بازتوانی و پرستاری اعتیاد، بیولوژی، ژنتیک و فارماکولوژی اعتیاد، آموزش در اعتیاد، ارزیابی های تشخیصی، سم شناسی و شیمی مواد مخدر از جمله محورهای سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد است که توسط اساتید و صاحبنظران مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد و روانشناسی و روانپزشکی اعتیاد، کاهش آسیب ها، بیولوژی اعتیاد و علوم اعصاب و نیز اعتیاد های رفتاری از دیگر محورها و مباحث این رویداد بین المللی است.

به گفته وی  این کنگره فرصت مغتنمی است تا اساتید، صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات و تجارب خود را در تمامی موضوعات در حوزه دانش اعتیاد به اشتراک گذارند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۰۰ مقاله در مرتبط با دانش اعتیاد در حوزه علوم پایه ، بالینی ، علوم اجتماعی و علوم شناختی دانش اعتیاد به دبیرخانه سیزدهمین کنگره بین المللی ارسال شده و ۴۸۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است، گفت: به مقالات، سخنرانی های و پوستر های برتر تحت عناوین پیشگیری، کاهش آسیب ها، تب اعتیاد، کیفیت زندگی و توانبخشی جوایزی اهدا خواهد شد.

نظر شما