شناسهٔ خبر: 33702098 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تعیین تکلیف ۴۶ ناشر معترض به آرای صادره در نمایشگاه کتاب تا پایان تیرماه

رئیس هیئت تجدید نظر به تخلفات ناشران سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از تعیین تکلیف ۴۶ ناشر معترض به آرای صادره نمایشگاه تا پایان تیرماه خبر داد.

صاحب‌خبر -

نیکنام حسین‌پور رئیس هیئت تجدید نظر به تخلفات ناشران سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از تعیین تملیف پرونده ناشرانی که به آرای صادره در نمایشگاه اعتراض داشتند،‌ تا پایان تیرماه خبر داد.

وی افزود:  پس از اعلام فراخوان مبنی بر ثبت اعتراض ناشران برای بررسی پرونده در هیئت تجدید نظر،‌ 46 ناشر اعتراض خود ار در مهلت مقرر قانونی ثبت کردند. تاکنون دو جلسه هیئت برگزار شده و ما هر جلسه پرونده 6 ناشر را بررسی کرده‌ایم.

مدیرعامل خانه کتاب هم‌چنین از مشخص شدن بودجه طرح تابستانه کتاب تا پایان هفته خبر داد و گفت:  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده داده است، بودجه تابستانه کتاب را تا پایان هفته جاری اعلام کند‌، در این راستا ما اقدامات زیرساختی را برای برگزاری تابستانه کتاب انجام داده و منتظر اعلام بودجه برای برنامه‌ریزی هستیم.

در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بالغ بر 130 رای برای ناشران متخلف صادر شد که برخی از این آراء منجر به تعطیلی غرفه ناشر و عدم حضور وی در نمایشگاه کتاب سال آینده و نمایشگاه‌های استانی شد.

انتهای پیام/                                                                        

نظر شما