شناسهٔ خبر: 33042023 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

زیباکلام: اگر به ۹۶ برگردیم بیشتر برای روحانی تبلیغ می‌کنم!

صاحب‌خبر -
صادق زیباکلام، در مصاحبه با روزنامه آفتاب یزد گفته: «دولت روحانی در دو سال اخیر اشتباهات بسیاری داشته است. دولت او کم سوءمدیریت و سوءتدبیر نداشته است. دولت روحانی به کرات تصمیمات نادرست در حوزه اقتصادی اتخاذ کرده است». او در عین حال همچنان از دولت روحانی دفاع می‌کند: «اگر باز هم زمان به عقب یعنی به همان انتخابات اردیبهشت ۹۶ بازگردد از حسن روحانی حمایت می‌کنم. حتی نسبت به انتخابات ریاست جمهوری اخیر بیشتر هم فعالیت خواهم کرد تا روحانی مجدداً پیروز شود و مردم با مشارکت بیشتری در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند، چنانکه رأی روحانی حتی از ۲۴ میلیون هم بالاتر برود…اگر باز هم زمان به عقب بازگردد در تصمیمم هیچ تغییری نسبت به حمایت از حسن روحانی ایجاد نخواهد شد، چرا که در بسیاری از موارد، پیشرفت یعنی اینکه به عقب بازنگردیم».
زیباکلام بار‌ها اظهارنظرات ضعیف سیاسی یا متناقض با مواضع خود داشته است. این بار هم او متناقض با سخنان قبلی‌اش حرف زده است. چه آنکه پیش از این او گفته بود که «به خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم…ما نمی‌توانیم از مسئولیت اجتماعی خود در قبال انتخاب روحانی شانه خالی کنیم». زیباکلام همچنین در اظهارنظری دیگر گفته بود که: «اصلاح‌طلبان در انتخابات سال ۱۴۰۰ شانس بسیار ضعیفی برای پیروزی دارند زیرا دولت روحانی که با عقبه اصلاح‌طلبان روی کار آمد، به شدت عملکرد نامطلوبی داشته است. مردم به دلیل نارضایتی از دولت روحانی به اصلاح‌طلبان اقبال نشان نمی‌دهند».
متأسفانه برای اصلاح طلبان و از جمله صادق زیباکلام صرفاً این مهم بود که رقیب شکست بخورد و دیگر اعتنایی نداشتند که آیا کسی که مورد حمایت آنهاست، توانایی اداره کشور را دارد یا خیر.

نظر شما