شناسهٔ خبر: 33041798 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

نوید ساخت کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

ساخت کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز می‌شود

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، با پی گیری مدیر عامل و فراهم شدن زمینه مشارکت بخش خصوصی و با هدف تکمیل زنجیره صنایع به زودی عملیات اجرایی کارخانه تولید سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز می‌شود.
مدیر عامل این منطقه در گفت: فراهم بودن همه زیر ساخت‌ها و شرایط استثنایی از نظر دسترسی به معادن، محور‌های مواصلاتی، بنادر تخصصی و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی سبب شده است تا صاحبان سرمایه رویکرد مناسبی برای مشارکت در طرح‌های این منطقه راهبردی داشته باشند.
فریدون فدایی دولت افزود: تدابیر لازم برای تسریع فرایند واگذاری زمین به سرمایه گذاران و تخصیص امکانات مورد نیاز اندیشیده شده و بهترین فرصت فراروی سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی لامرد ایجاد شده تا با مشارکت در احداث صنایع ضمن سود بردن از عواید ناشی از سرمایه گذاری کم ریسک، در توسعه و رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی سهیم باشند.
سرمایه گذار بخش خصوصی احداث کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از اخذ مجوز‌های لازم و جا نمایی محل احداث کارخانه خبر دادو گفت: انتقال تجهیزات مورد نیاز و استقرار کارگاه برای شروع عملیات اجرایی در بازه زمانی یک ماهه انجام می‌شود.
کارخانه سیمان منطقه ویژه اقتصادی لامرد در مساحتی افزون بر ۳۰ هکتار و با ظرفیت تولید روزانه حدود ۵ هزارتن و با اعتبار ده هزار میلیارد ریال احداث می‌شود.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس و از زیر مجموعه‌های ایمیدرو است که هم اکنون چندین صنعت مهم نظیر آلومینیوم در این منطقه مراحل پایانی عملیات خود را طی می‌کنند.

نظر شما