شناسهٔ خبر: 32499277 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

انتخابی فوتبال دختران زیر ۱۹ سال آسیا؛

شهبازی: هر سه بازی برای دختران ایران حکم فینال را دارد

مربی تیم فوتبال جوانان کشورمان معتقد است مسیر مناسبی پیش روی فوتبال بانوان ایران باز شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، سمیه شهبازی درباره وضعیت عملکرد بازیکنان گفت: با توجه به تمریناتی که در این دو روز انجام دادیم، خوشبختانه از لحاظ روحی بازیکنان نشان دادند که به آمادگی نسبی رسیده اند و می‌خواهند در هر بازی با امتیاز از زمین مسابقه بیرون بیایند.

مربی تیم فوتبال جوانان اضافه کرد: بعد از صعود به دور دوم به مدت دو ماه اردو نداشتیم و از بهمن ماه اردوهای انتخابی را آغاز کردیم و اسفندماه سال گذشته به تورنمنت بین المللی سوچی اعزام شدیم. با تیم‌های بلاروس، آذربایجان و روسیه بازی کردیم و توانستیم مقام دوم این رقابتها را کسب کنیم. از ابتدای سال ۹۸ بطور مستمر اردوهای آماده سازی را هر دو هفته یکبار برگزار کردیم و در اردوی پیش از اعزام به ویتنام یک دیدار دوستانه با تیم آذرخش تهران انجام دادیم تا بچه‌ها به هماهنگی‌های لازم برسند.

وی در ادامه درباره بازی امروز برابر ویتنام گفت: شناخت کاملی از این تیم داریم. فیلم بازی‌های آنها را دیدیم و برای بازیکنان آنالیز کردیم. برابر میزبان بازی می‌کنیم و مطمئناً این تیم هم برای پیروزی به میدان خواهد آمد. اگر بچه‌ها تمام نکاتی را که در تمرینات انجام داده اند، امروز در زمین مسابقه به اجرا بگذارند، می‌توانیم امتیاز بازی را بدست بیاوریم. معتقدم هر سه بازی برای ما حکم فینال را دارد.

شهبازی اضافه کرد: آنچه مسلم است خیلی مانده تا به فوتبال ایده آل خوب برسیم. خوشبختانه فدراسیون از رده‌های پایه فوتبال بانوان به خوبی حمایت می‌کند. امیدوارم بچه‌ها از این فرصت‌هایی که فدراسیون برای آنها ایجاد می‌کند به خوبی استفاده کنند تا بتوانیم در آینده مانند تیم ملی فوتسال بانوان، یک تیم ملی فوتبال بزرگسال خوب نیز داشته باشیم.

مربی تیم ملی جوانان بانوان در پایان اظهار داشت: به نظرم مسیر مناسبی پیش روی فوتبال بانوان ایران باز شده است. بازی‌های تیم ملی فوتبال بانوان در رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حضور مشاوران فنی آقا اصولی‌تر شده است. هدف اصلی این بود که فوتبال بانوان برنامه داشته باشد و این اتفاق هم افتاد، صرف نظر از باخت‌ها، ما در دفاع و حمله مانند گذشته نیستم و با برنامه همه کارها را انجام می‌دهیم.

نظر شما