شناسهٔ خبر: 31171181 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

فرمانده سپاه امام رضا(ع):

همه زیرساخت‌ها و زمینه‌ها برای ورود به دهه پنجم انقلاب فراهم شده است

فرمانده سپاه امام رضا(ع)گفت: همه زیرساخت‌ها و زمینه‌ها برای ورود به دهه پنجم انقلاب فراهم شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سردار یعقوبعلی نظری ظهر امروز در آیین تقدیر از جهادگران عرصه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تالار دانشجو این دانشگاه با بیان اینکه مهم‌ترین دستاورد جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته، استقرار، حفظ و استحکام نظام بوده است، گفت: ما باید همچنان به این هدیه الهی به عنوان یک نعمت عظما توجه داشته باشیم، چراکه حیات طیبه ما در گروی  حفظ، بقا، استحکام و کارکرد نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه با وجود همین اعتقاد است که مردم ما با شکوه و بصیرت در صحنه‌های مختلف شرکت می‌کنند، بیان کرد: مردم ما میان نظام مقدس اسلامی و  عملکرد مسؤولان  تفاوت می‌گذارند و نشان آن را در ۲۲ بهمن امسال مشاهده کردیم.

وی افزود: حفظ این نظام که در طول ۴۰ سال در معرض تهدیدهای متعدد و مستمر بوده توسط مردم فوق‌العاده بوده و پایه‌های نظام اسلامی مستحکم است.

نظری بیان کرد:  در سال‌های پس از انقلاب علاوه حفظ استحکام نظام تولید قدرت نیز با جدیت صورت گرفته است و امروز باید خداوند را شکرگزار باشیم که در حوزه قدرت نرم و گسترش اندیشه و تفکر انقلاب اسلامی بسیاری از جوامع اسلامی به صورت خاص و جامعه بشریت به صورت عام تحت تاثیر اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت:  در جغرافیا قدرت نظام ما آنقدر گسترش پیدا کرده است که امروزه در تقابل با تهدیدها محدود به مرزهای خودمان نیستیم، دشمن به خوبی متوجه این موضوع شده و اگر این کشور و نظام به عنوان کانون انتشار امواج فکری انقلاب اسلامی مورد تهدید قرار بگیرد از نقاط مختلف علیه این کانون‌های تهدید پرچم‌ها برافراشته می‌شود.

وی افزود: همه زیرساخت‌ها و زمینه‌ها برای ورود به دهه پنجم انقلاب فراهم شده و امروز نمونه‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی در همه عرصه‌های مختلف تولید شده‌اند، آنچه برای دهه بعدی انقلاب مورد نیاز بوده، تجاری‌سازی این محصولات در ابعاد مختلف است.

نظری بیان کرد: با تجاری‌سازی این محصولات مردم ما شاهد اثرات مادی، معنوی آنها در زندگی‌شان خواهند بود.

خودسازی قدم اول برای خدمت‌رسانی به مردم است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: موضوع جهاد در موردش خیلی صحبت شده و واژه جاد به دو مقوله مهم تقسیم می‌شود، یکی جهاد اکبر و شهادت و دیگری جهاد اصغر که تلاش و کوشش و خدمت‌رسانی به مردم است.

محمد رضادارابی افزود: تا فردی نتوانسته باشد خودش را بسازد نمی‌توانند در زمینه خدمت‌رسانی به مردم و محرومان اقدامی انجام دهد و باید خودمان را بسازیم تا بتوانیم به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

وی بیان کرد: عنصر جهاد تشکیل شده است از عنصر تلاش، مسؤولیت‌پذیری، اخلاص و صداقت که همین صداقت و اخلاص در فرد جهادگر سبب می‌شود تا از خودگذشتگی و فداکاری کند و خدمت را پیشه خودش سازد که اگر این نباشد جهاد معنا پیدا نمی‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود: جهادگران ما چه در صدر اسلام  و چه در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف حضورشان را ثابت کرده‌اند و مردم ما در عرصه‌های مختلف انقلاب جهادگر بوده‌اند که اگر جهادگران نبودند این همه پیشرفت  و رشد نداشتیم.

دارابی ادامه داد: عرصه ایثارگری و فداکاری از جبهه ای به جبهه دیگر منتقل می‌شود که ریشه در نگاه و روح محرومیت‌زدایی جهادگران دارد.

ارائه خدمت ۲۰ گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی در دهه فجر امسال

دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در ادامه گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون در دانشگاه‌های علوم پزشکی در ۶۰ دانشگاه ستاد این اردوها را در دانشگاه‌های علوم پزشکی تشکیل دادند و ۲۶۹ کانون جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شد.

محمد تاج فرد ادامه داد: بیش از یک هزار و ۱۰۰ اردوی سلامت از شروع این اردوها تا پایان شهریور ۹۷ برگزار شده و بیش از ۱۶ هزار دختر و  ۱۲ هزار و ۰۰ ۲ نفر پسر در این اردوها شرکت کردند، در مجموع با حضور اساتید و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی بیش از ۴۲ هزار نفر وارد جهاد عرصه سلامت شده‌اند.

وی بیان کرد:در دهه فجر امسال ۲۰ گروه جهادی دانشگاهی در سراسر کشور به مناطق محروم مراجعه کردند و  ۱۰ هزار نفر دانشجو و اساتید دانشگاه علوم پزشکی در این اردوهای جهادی شرکت و به مردم مناطق محروم و کم برخوردار خدمات پزشکی ارائه کردند.

انتهای پیام/ 70031

 

نظر شما