شناسهٔ خبر: 30329564 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

«من‌وتو» حاضر به حذف فیلم «بی‌بی‌سی» نشد +عکس

بی‌بی‌سی فارسی پس از قالب کردن فیلم اعتشاشات سال گذشته به جای تجمع دیروز مجبور به حذف این فیلم شد اما برخی‌ رسانه‌های دیگر حاضر به حذف این فیلم آرشیوی نیستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، رسانه‌های ضدانقلاب و در رأس آن‌ها کانال آمد نیوز از ابتدای هفته در فراخوان‌هایی از مردم و دانشجویان درخواست کرده بود تا در تجمع ۱۰ صبح روز دوشنبه در میدان انقلاب حاضر شوند.

بیشتر بخوانید:

پس از این فراخوان ضدانقلاب که تنها عده معدودی که حتی مشخص نبود چه تعداد از آن‌ها حتی رهگذر هستند، در میدان انقلاب حضور پیدا کردند؛ رسانه‌های بیگانه با انتشار فیلم‌های آرشیوی سعی در موفق جلوه دادن این فراخوان کردند و حتی مدعی شلیک گاز اشک‌آور به تجمع‌گران شدند. یکی از این رسانه‌ها بی‌بی‌سی فارسی بود که فیلم اغتشاشات ۹۶ را به جای تجمع روز گذشته منتشر کرد.

اما پس از مانور کامل رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی معاند از این فیلم آرشیوی و تلاش برای بحرانی نشان دادن اوضاع در میدان انقلاب، بی‌بی‌سی فارسی در اطلاعیه‌ای نوشت: «بی‌بی‌سی دریافته است که تصاویری که پیشتر از سوی مخاطبان برای بی‌بی‌سی و سایر رسانه‌ها ارسال شده بود، مربوط به تجمعی بوده که دی‌ماه سال ۱۳۹۶ در مقابل دانشگاه تهران برپا شده بود. به همین دلیل ضمن پوزش، این تصاویر را از شبکه‌های اجتماعی حذف می‌کنیم.»

هرچند که بی‌بی‌سی فارسی در یک فرار به جلو بابت این اشتباه که عده‌ای آن را عمدی می‌دانند عذرخواهی و فیلم را از خروجی خود پاک کرد اما بسیاری از رسانه‌های این جریان، حاضر به حذف این فیلم دروغین نشدند؛ کانال خبری من‌وتو هم از جمله این رسانه‌هاست.

نظر شما