شناسهٔ خبر: 29366049 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

طبق قانون تا ۷۳ سالگی می‌توانم کار کنم

استاندار جدید کرمان: با بدنه رأی رئیس‌جمهور کاملا هماهنگم

محمدجواد فدایی گفت: اجرای سیاست‌های دولت مبنای کار ما است و قطعا آن را دنبال می‌کنیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرآنلاین، ۴ استاندار همدان، کرمان، سیستان و بلوچستان و زنجان در جلسه امروز چهارشنبه ۲۳ آبان هیات دولت انتخاب شدند، در این میان این ۴ استاندار تنها محمدجواد فدایی بود که انتصابش در جایگاه استاندار کرمان به علت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان نبود و دلیل دیگری داشت. گرچه او مویی سفید کرده اما بازنشسته نیست.

محمدجواد فدایی در گفتگو با خبرآنلاین درباره مزایای قانون منع به کارگیری بازنشستگان و تأثیر این قانون بر اعطای مسئولیت استانداری کرمان به او گفت: استاندار کرمان ۵ ماه پیش استعفا داد و من در این مدت سرپرست استانداری بودم و حالا به عنوان استاندار انتخاب شدم. نه استاندار قبلی مشکل بازنشستگی داشت و نه من مشکل بازنشستگی دارم. از آنجا که استاد تمام دانشگاه هستم طبق قانون تا ۷۳ سالگی می توانم کار کنم، از این جهت مشکلی ندارم.

وی افزود: در مجموع درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید به دو مسئله «استفاده از تجربه» و «واگذاری مسئولیت ها به جوانان» با هم توجه و میان آنها نسبت هماهنگی ایجاد کرد. جاهایی که نیاز به تجربه است باید از افراد مجرب و باسابقه استفاده کنیم و یک جا هم که باید جوانان به کارگرفته شوند تا آموزش ببینند و تجربه کسب کنند تا بتوانند مسئولیت های اداره مملکت را به عهده بگیرند.

استاندار جدید کرمان درباره میزان هماهنگی خود با خواسته ها و انتظارات بدنه رأی رئیس جمهور اظهار کرد: من از جمله کسانی هستم که کاملا در این حوزه هماهنگ هستم.

وی درباره انگیزه برای اجرای برنامه ها و سیاست های مدنظر رئیس جمهور در استان کرمان گفت: اجرای سیاست های دولت مبنای کار ما است و قطعا آن را دنبال می کنیم.

فدایی درباره تأثیر تحریم ها بر اهداف اجرایی در استان کرمان گفت: قطعا تحریم ها تأثیر دارد ولی ما با راهکارهایی که دنبال می کنیم و درایتی که به خرج می دهیم کاری باید انجام دهیم که این تحریم ها خنثی شود، تا حدامکان نگذارد تأثیری بر زندگی مردم بگذارد.

۲۱۴۲۱۴

نظر شما