شناسهٔ خبر: 27521329 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرنامه دانشجویان ایران | لینک خبر

بیانیه بسیج اساتید واحد علوم و تحقیقات درباره مقابله با محتکرین

صاحب‌خبر -

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از بسیج اساتید، در این بیانیه آمده است: «قطعا گسترش عدالت اقتصادی و اجتماعی در کشور و مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری یکی از مهمترین آرمانهای انقلاب اسلامی ایران است.

رکود مزمن اقتصادی در سالیان اخیر که اکنون تبدیل به رکود تورمی و فشار بر اقشار مختلف مردم شده قبل از آنکه به دلایل بیرونی و ناشی از تحریم باشد منبعث از سیاست ها و تدابیر غلط اقتصادی و استفاده کمتر از مدیران جوان انقلابی متخصص و دلسوز ملت و کشور در بخشهای مختلف اقتصادی کشور است.

بدیهی است بازنگری اساسی در سیاست های اقتصادی و اعتماد بیشتر در بکارگیری جوانان انقلابی متخصص در مدیریت بخش های مختلف اقتصاد کشور، چالش های پیشرو در حیطه اقتصاد از جمله تورم افسارگسیخته، رکود مزمن، بیکاری، واردات گسترده و وابستگی به صادرات نفت را می تواند در حرکتی معکوس به فرصت های جدیدی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی تبدیل کند.

مشخص است که اثرگذاری سیاست های اقتصادی در یک روند مستمر و در طول زمان بیشتر معلوم می شود اما در مقطع حساس کنونی نیاز به اقدامات ویژه، سریع و انقلابی برای سامان بخشی به وضعیت اقتصادی مردم از جمله مبارزه با پدیده احتکار و گرانی و مفسدان اقتصادی وجود دارد.»

نظر شما