شناسهٔ خبر: 27458722 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت تعطیلات زمستانی مدارس

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت تعطیلات زمستانی مدارس توضیحاتی داد.

صاحب‌خبر -
توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت تعطیلات زمستانی مدارسمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به تعطیلات زمستانی مدارس اظهار کرد: علی رغم اینکه مطالعات متعددی در این رابطه صورت گرفته است و در حال نتیجه‌گیری هم می‌باشد؛ به جهت احتیاط بیشتر جلساتی با سازمان میراث فرهنگی برگزار کردیم؛ اما بعید می‌دانم که بتوانیم برای سال تحصیلی جدید مصوبه مجلس را اخذ کنیم.
 
وزیر آموزش و پرورش افزود:برای تغییر برنامه سال تحصیلی مستلزم مصوبه مجلس شورای اسلامی هستیم و اگر نتوانیم مصوبه آن را برای سال جاری اخذ کنیم؛ اجرای تعطیلات زمستانی مدارس به سال آینده موکول می‌شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که در آستانه هفته دولت چه خبر خوبی برای مردم دارید, اظهار کرد: ما دو طرح تحولی عمیق در حوزه آموزش و پرورش را پیگیر هستیم. یکی از طرح‌ها این است که براساس سند تحول بخشی از برنامه درسی در پایه ابتدایی دوم و متوسطه اول را در اختیار مدرسه بگذاریم.

 بطحایی با اشاره به اینکه این طرح برای مهر ماه سال جاری اجرا می شود, افزود: هدف ما این است که مدرسه با توجه به اقتضائات منطقه‌ای، محله‌ای ونیاز های دانش آموزان بخشی از برنامه درسی رسمی خود را طراحی و به مرحله اجرا برساند.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این طرح گامی بسیار جدی در اجرای سند تحول نظام آموزشی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد:امیدوارم این موضوع به تدریج توسعه پیدا کند و بتوانیم آموزش و پرورش را از این حالت بسته خارج کنیم و انعطاف بیشتری درپاسخگویی نیازهای بیرون داشته باشیم.
انتهای پیام/

نظر شما