شناسهٔ خبر: 26903067 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

وندی شرمن: ترامپ، بولتون را به ایران می‌فرستد

معاون وزیر خارجه پیشین آمریکا به تهدید توئیتری ایران توسط ترامپ به شکل کنایه آمیز واکنش نشان داد.

صاحب‌خبر -

وندی شرمن: ترامپ بولتون را به ایران می‌فرستدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، معاون وزیر خارجه آمریکا در دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین این کشور نیز امروز دوشنبه در پیامی توئیتری به تهدید ایران توسط ترامپ واکنش نشان داد.

«وندی شرمن» معاون «جان کری» وزیر خارجه پیشین آمریکا در این خصوص اظهار داشت: اگر گذشته نمایانگر آینده باشد، ترامپ (جان) بولتون را به تهران می‌ فرستد تا دیدار با روحانی را سازماندهی کند.

معاون وزیر خارجه آمریکا در دولت باراک اوباما در ادامه افزود: برجام از مردم ایران حمایت و امنیت ما (آمریکا) را تضمین کرد. (ترامپ با) توئیت‌ ها به توافق بهتری نخواهد رسید.

طعنه «وندی شرمن» به اعزام جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا پس از تهدید مسکو برای سازماندهی کردن دیدار ترامپ با پوتین و نیز اعزام مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی برای بسترسازی دیدار ترامپ با رهبر این کشور پس از تهدیدات توئیتری مکرر پیونگ یانگ بوده است.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در صفحه توییتر خود به سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داده است.

روحانی پیشتر در واکنش به ادعای آمریکایی ها مبنی بر جلوگیری از صادرات نفت ایران تأکید کرده بود: آمریکا با دُم شیر بازی نکند؛ حالا ترامپ در توییتر خود نوشت: خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران؛ هرگز، هیچگاه دوباره ایالات متحده را تهدید نکن.

وی در ادامه مدعی شده است که در صورت تهدید مجدد آمریکا، ایران شاهد عواقبی خواهد بود که تاریخ پیش از این کمتر به خود دیده است. ما دیگر آن کشوری نیستیم که  سخنان مخرب شما درباره مرگ و خشونت را تحمل کنیم، مراقب باش!

ترامپ که تمام این توییت را هم با حروف بزرگ انگلیسی نوشته تلاش کرده لحن عصبانی خود را در توییت نیز نشان دهد که این تلاش او با تمسخر کاربران فضای مجازی مواجه شده است. با این حال برخی نیز این توییت ها را مشابه توییت های او علیه کره شمالی دانسته اند و برخی نیز آن را تهدید مستقیم به اقدام نظامی علیه ایران تلقی کرده اند.

انتهای پیام/

نظر شما