شناسهٔ خبر: 26245440 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

ناامنی روانی بیشترین مسائل اجتماعی را تشکیل می‌دهد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اولین علت طلاق عدم همگونی نوع زندگی در دوران جدید است، گفت: ناامنی روانی بیشترین مسائل اجتماعی را تشکیل می‌دهد.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی که در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به وضعیت آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: در تبیین وضع موجود مطالعات نسبتا خوبی انجام شده است ضمن اینکه باید ابتدا مساله را تشخیص دهیم بعد تبیین کنیم و راه‌حل‌هایی مبتنی بر نیاز‌های اجتماعی کشور پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر بنا باشد سیاست به دانش اجتماعی نزدیک شود و از آن بهره گیرد قطعا نیازمندیم روش مطالعه را در حوزه جامعه شناسی به جریانات واقعی اجتماعی امروز نزدیک کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رابطه‌ای که بین دانشگاه و حوزه اجرایی در دوران اخیر وجود دارد فرصت مناسبی را برای تولید اندیشه‌های اجتماعی فراهم کرده است.

ربیعی یادآور شد: امروز همه اتفاق نظر دارند که ریشه مسائل ایران اجتماعی است و در خیلی مواقع به صورت غلوآمیز هم بیان می‌شود و حتی کشوری مانند آمریکا وقتی می‌خواهد با ما خصومت کند می‌گویند هدف ما بدنه اجتماعی ایران است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۱ وقتی قرار بود درخصوص آسیب‌های اجتماعی همایشی برگزار شود اعلام می‌کردند قصد داریم سیاه

نظر شما