شناسهٔ خبر: 25057977 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سفر مجدد مقام‌های امنیتی کره جنوبی به همسایه شمالی

یک مقام رسمی کره جنوبی از سفر احتمالی مقام‌های امنیتی این کشور به کره شمالی خبر داده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک مقام رسمی سئول امروز سه شنبه تاکید کرد: مقام های امنیتی کره جنوبی احتمالا در آستانه دیدار رهبران دو کشور به کره شمالی سفر خواهند کرد، البته اگر مذاکرات بیشتری در سطح مقام های عالی رتبه لازم باشد.

سئول امیدوار است که کره شمالی به تعهد خود برای خلع سلاح پایبند باشد. مشاور امنیت ملی کره جنوبی و رئیس سازمان اطلاعات این کشور در ماه مارس پس از دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کردند که "کیم" متعهد به خلع سلاح شبه جزیره کره است و مایل است تا با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.

قرار است رئیس جمهور کره جنوبی و رهبر کره شمالی 27 آوریل یعنی 10 روز دیگر در یک روستای مرزی دیدار کنند.

"ایم جونگ سئوک" رئیس دفتر مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی تاکید کرد: با وجود اینکه فرستادگان ویژه ما بر عزم واراده رهبر کره شمالی برای خلع سلاح تاکید کرده اند، ولی این مساله کاملا فرق دارد که آیا رهبران دو کشور در جریان مذاکرات خود این مساله را به طور مستقیم تایید خواهند کرد و آن را به صورت مکتوب اعلام می کنند. انتظار داریم که این نشست عزم کره شمالی برای خلع سلاح را تایید کند.

هنوز معلوم نیست که آیا کره شمالی برای خلع سلاح شبه جزیره کره پیش شرطی را مطرح خواهد کرد یا نه. پیونگ یانگ پیش از این بارها اعلام کرده است که خلع سلاح هسته ای و موشکی را تنها زمانی مد نظر قرار می دهد که آمریکا نظامیان خود را از کره جنوبی خارج کند.

تنش ها بر سر برنامه های تسلیحات هسته ای و موشک های بالستیک کره شمالی سال گذشته به شدت افزایش یافت و نگرانی های زیادی را درباره اقدام نظامی آمریکا علیه کره شمالی به وجود آورد. ولی این تنش ها طی ماه های اخیر و پس از آنکه کره شمالی با اعزام ورزشکاران خود به المپیک زمستانی کره جنوبی در ماه فوریه موافقت کرد، با کاهش روبرو شده است.

انتهای پیام/

نظر شما