شناسهٔ خبر: 24106806 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جام جم | لینک خبر

از آخر، اول

در ادامه‌ پنجمین روز از بیست و سومین دوره رقابت‌های المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ کره‌جنوبی نخستین نماینده ایران در اسکی کراس کانتری در رشته اسپرینت به رقابت پرداخت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

صاحب‌خبر -

سمانه بیرامی باهر، اسکیباز بانوی ایران در مرحله گروهی اسکی کراس کانتری با زمان چهار دقیقه و 47 ثانیه و 91 صدم ثانیه در بین 68 نفر گروهش به عنوان آخر دست یافت و با یک دقیقه و 39 ثانیه و 17 صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول کارش را در این رشته به پایان رساند. در این گروه استینا نیلسون از سوئد با سه دقیقه و هشت ثانیه و 74 صدم ثانیه اول شد. بیرامی باهر در ادامه این رقابتها روز پنجشنبه از ساعت 10 صبح در رقابتهای اسکی کراس کانتری 10 کیلومتر به رقابت با حریفان میپردازد.

همچنین در رقابتهای اسکی کراس کانتری رشته اسپرینت، سید ستار صید با زمان سه دقیقه و 56 ثانیه و هشت صدم ثانیه در میان 80 ورزشکار این مرحله به عنوانی بهتر از هفتاد و هفتمی دست نیافت و با بیش از 47 ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول از صعود به مرحله نیمهنهایی بازماند. در این رقابتها ریستوماتی هاکولا از فنلاند با سه دقیقه و هشت ثانیه و 54 صدم ثانیه در جایگاه نخست ایستاد. سیدستار صید روز جمعه از ساعت 9 و30 دقیقه صبح در رشته 15 کیلومتر کراس کانتری با حریفان به رقابت میپردازد.

از دیگر اتفاقات جالب توجه المپیک زمستانی اینبود که کی سیاتو، اسکیتباز تیم ملی ژاپن در المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ بهعنوان نخستین ورزشکار تست دوپینگش مثبت اعلام شد و دهکده بازیها را ترک کرد.

نظر شما