شناسهٔ خبر: 23662046 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری | لینک خبر

جهانگیری در آیین افتتاح طرح‌های صنعتی و دارویی استان البرز:

راه‌حل مشکلات کشور تکیه بر تلاش جوانان است

صاحب‌خبر -

معاون اول رییس جمهوری گفت: جوانان با انجام حمايت هاي لازم و ایجاد فرصت كار و تلاش قادر خواهند بود كه مشكلات پيش روي مردم را حل و فصل كنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، د كتر اسحاق جهانگيري معاون اول رییس جمهوری در آيين افتتاح طرح‌هاي صنعتي و دارويي در استان البرز و شرکت دانش‌بنیان سیناژن اظهار کرد: اينكه تصور كنيم مشكل درست كردن براي جوانان سبك مديريت درستي است، تصوري غلط است. با قدري گشايش در سياست ها مي توانيم همه مشكلات پيش روي كشور را به دست جوانان حل و فصل كنيم و مسئله بيكاري و مشكلات معيشتي مردم را مرتفع سازيم.

معاون اول رييس جمهوری در ادامه با بيان اينكه دارو يكي از نيازهاي مهم مردم كشور است كه در زمان بيماري به آنها كمك مي‌كند از خدمات و اقدامات شركت سيناژن قدرداني كرد و گفت: سيناژن امروز نماد واقعي اقتصاد مقاومتي است چراكه عملكرد اين شركت در قالب رويكردهاي اقتصاد مقاومتي است .

وي با بيان اينكه دوران اداره كشور از طريق فروش منابع طبيعي به سر آمده، تصريح كرد: اينكه بخواهيم منابع طبيعي را بفروشيم و از درآمد آن كشور را اداره كنيم در حال حاضر دشوار و در سالهاي آينده غيرممكن خواهد بود .

جهانگيري با اشاره به اينكه مطالبات مردم كشور به سرعت افزايش پيدا مي كند و توسعه از مطالبات اصلي مردم شده است خاطر نشان كرد: مردم ايران خود را با مردم كشورهاي پيشرفته مقايسه مي كنند و انتظار دارند از امكانات و شرايط خوبي برخوردار باشند كه دستيابي به اين اهداف از طريق فروش منابع طبيعي ميسر نيست .
معاون اول رييس جمهور افزود: براي اينكه بتوانيم كشور را توسعه داده و شرايط زندگي مردم را بهبود بخشيم نيازمند سرمايه گذاري سالانه ده ها و صدها ميليارد دلار در كشور هستيم كه اين امر از طريق فروش منابع طبيعي و نفت امكان پذير نيست.

  وي با تاكيد بر اينكه اتكاء ما بايد به مغز جوانان و شركت هاي دانش بنيان باشد اظهار داشت: ما بايد راهي پيدا كنيم كه مغزها در كشور شكوفا شوند و در اين مسير بايد در صنايع های تک سرمايه گذاري كنيم كه دنيا هنوز در اين رشته ها پيشرفت چنداني نداشته است و هنوز فرصت رشد و ارتقاء در اين زمينه ها وجود دارد .

جهانگيري يكي از رشته هايي كه مي توان در آن پيشرفت هاي چشمگير داشت را فناوري اطلاعات دانست و با بيان اينكه مي توان در رشته فناوري اطلاعات كارهاي بزرگي انجام داد،‌گفت: در طول دولت يازدهم برخي جوانان كشور در رشته هاي فناوري اطلاعات اقدامات موثري انجام دادند و شركت هايي تاسيس كردند كه ارزش اين شركت ها امروز بصورت هفتگي رشد مي كند و سرعت خدمات دهي اين شركت ها روز به روز بالاتر مي رود و رضايت مندي مردم از خدمات آنان نيز هر روز بيشتر مي شود.

معاون اول رييس جمهوری گفت: اگر خوب به جوانان اتكا كنيم و حمايت هاي لازم را از آنان انجام دهيم و فرصت كار و تلاش برايشان فراهم آوريم جوانان كشور قادر خواهند بود كه مشكلات پيش روي مردم را حل و فصل كنند.

در اين مراسم وزير بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشكي هم بر ضرورت بالا بردن كيفيت و قيمت داروها در كشور تاكيد كرد و از شركت هاي توليد كننده دارو خواست براي ارتقاء كيفيت و كاهش قيمت محصولات خود تلاش كنند.

همچنین سورنا ستاری معاون علمي و فناوري رييس جمهوری در اين مراسم بر ضرورت حمايت از شركت هاي دانش بنيان تاكيد و از خدمات و تلاش هاي شركت سيناژن قدرداني كرد.

در اين مراسم با حضور معاون اول رييس جمهوری از داروي نئوفور كه دارويي براي درمان بيماران مبتلا به انواع سرطان هاي خون است رونمايي شد.

پيش از سخنان معاون اول رييس جمهوری نيز مديرعامل شركت سيناژن گزارشي از اقدامات و دستاوردهاي اين شركت ارائه كرد و گفت: براي نخستین بار در تاريخ داروسازي كشور،‌شركت سيناژن موفق شده است با رعايت استانداردهاي توليد دارو گواهينامه جي ام پي اروپا را دريافت كند.

 

پایان پیام /

نظر شما