شناسهٔ خبر: 22592519 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

طرح آمریکا برای برگزاری مسابقات موازی با جام جهانی 2018

صاحب‌خبر -

به گزارش تارنمای خبری 'بی بی سی'، فدراسیون فوتبال آمریکا(USSF) تصمیم دارد با برگزاری مسابقات فوتبال موازی با رقابت های فیفا در روسیه موافقت کند.
آمریکا پس از شکست برابر ترینیداد و توباگو، برای اولین بار پس از گذشت سی سال موفق به صعود به جام جهانی فوتبال نشد.
به گزارش 'بی بی سی'، ایده برگزاری مسابقات موازی که از طرف فدراسیون آمریکا مطرح شده است، هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و نهایی شدن آن مستلزم تماس با سایر تیم های ناکام در راه صعود به جام جهانی به منظور طراحی ساختاری برای این تورنمنت است.
مخالفت فیفا با برگزاری مسابقات فوتبال هم زمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فیفا، مانع اصلی بر سر راه عملی شدن این ایده آمریکاست.
تا زمانی که فدراسیون فوتبال آمریکا از مقررات بین المللی فوتبال تبعیت نکند، فیفا اجازه چنین کاری را نخواهد داد.
'مایکل لوییس'، کارشناس ورزش، در این رابطه گفت: به نظر می رسد این، ایده ای برای پول درآوردن باشد و آنها به آن به عنوان راهی برای کسب درآمد نگاه می کنند.
ایتالیا، هلند و شیلی، کامرون و ساحل عاج از جمله تیم های بزرگ فوتبال هستند که موفق به راهیابی به جام جهانی 2018 روسیه نشدند.
این اولین بار از سال 1958 است که ایتالیا پس از شکست برابر سوئد در مرحله پلی آف، از جام جهانی بازماند.
لوییس که معتقد است، بازیکنان ایتالیا ترجیح می دهند به تعطیلات بروند، گفت: تیم های دعوت شده برای انجام تورنمنت موازی بی تجربه هستند و مطمئنا کمکی به پیشرفت تیم آمریکا نخواهند کرد.
اتریش، بوسنی – هرزگوین، جمهوری چک، یونان، ایرلند، پاراگوئه، اسکاتلند و ترکیه از دعوت شوندگان احتمالی به این تورنمنت هستند.
برگزاری این تورنمنت می تواند به نفع نامزدی آمریکا برای میزبانی جام جهانی 2026 باشد.
جام جهانی 2018 از 24 خرداد تا 24 تیر 1397 به میزبانی روسیه برگزارمی شود. تیم ملی ایران جزو32 تیم راه یافته به مهمترین تورنمنت فوتبال جهان است.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشار:مولوی

انتهای پیام /*

نظر شما