شناسهٔ خبر: 22587136 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شما نیوز | لینک خبر

عادل الجبیر مدعی شد: در برابر تجاوزهای ایران سکوت نخواهیم کرد

وزیر خارجه عربستان ضمن متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم، گفت که در برابر آنچه که وی تجاوزهای ایران عنوان می‌کرد، سکوت نخواهند کرد.

صاحب‌خبر -

به نقل از الجزیره، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان امروز یکشنبه در نشست وزرای خارجه عرب علیه ایران در مقر اتحادیه عرب، گفت: در این نشست باید تصمیم قاطعی برای مقابله با دخالت‌های ایران و سیاست‌های آن در منطقه اتخاذ شود.

وی مدعی شد که ایران تمام قوانین بین‌المللی را نقض کرده است و رفتارهای ایران باعث شده که جامعه بین‌الملل این کشور را جزو اولین کشورهای حامی تروریسم قرار دهد.

الجبیر در ادامه با اشاره به این‌که در دوره اخیر بیش از هشتاد موشک به عربستان اصابت کرده است، مدعی شد: قبول سریع شرکت در این نشست از سوی وزرای خارجه کشورهای عربی نشان می‌دهد که این کشورها خطرات ایران بر منطقه را احساس کرده‌اند.

به گزارش شما نیوز ، در پی حمله موشکی انصارالله یمن به فرودگاه ملک خالد ریاض، مقامات سعودی ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کردند که با واکنش شدید مقامات کشورمان همراه بود.

عربستان سعودی در پی این حمله از وزرای خارجه تمام کشورهای عربی دعوت کرد تا نشستی فوری به منظور مقابله با آنچه که دخالت‌های ایران عنوان کرده است، در قاهره برگزار کنند.

نظر شما