شناسهٔ خبر: 19189432 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فولاد نیوز | لینک خبر

رويترز:

ایران به بر هم زدن معیارهای تجاری متهم شد!

صاحب‌خبر -

به گزارش "فولاد نيوز" اتحادیه اروپا  مدعي شده ایران فولاد بیشتری را به کشورهای اروپایی با قیمت پایین صادر کرده است و بر اين اساس تصميم دارند ایران را جریمه کنند.

اتحادیه فولادسازان اروپا می‌گوید ایران صادرات فولاد تخت رولی گرم خود را در به سرعت در بازارهای اتحادیه اروپا افزایش داده است و ایران را متهم کرده است که معیارهای تجاری را به هم زده است.

یک منبع هیأت اروپایی که نخواست نامش فاش شود، گفت: اتحادیه اروپا تا 7 آوریل تصمیم می‌گیرد که آیا ایران را به خاطر این عمل جریمه کند یا نه؟ آنها می‌گویند ایران، فولاد خود را به قیمت بسیار پایین در این بازارها به فروش رسانده است.

همچنین آنها تأیید می‌کنند که ایران صنعت فولاد خود را توسعه داده است و منابع کشتیرانی اعلام می‌کنند کارخانه‌های زیادی تجارت‌های متفاوتی را با همتایان ایرانی انجام می‌دهند، اما در این میان بانک‌های غربی همچنان برای حمایت‌های مالی و مبادلات بانکی به دلیل ترس از جریمه‌های سنگین آمریکا در تردید هستند.

طی روزهای گذشته، مقامات ایرانی اعلام کرده بودند که میزان صادرات فولاد خود را تا سال 2025 می‌خواهند به 20 تا 25 میلیون تن برسانند، در حال حاضر ایران 10 میلیون تن صادرات فولاد دارد.

بازار فولاد جهان در حدود 1.6 میلیارد تن است که تحلیلگران می‌گویند که تولید فعلی فولاد ایران یک درصد سهم جهانی را شامل می‌شود.

نظر شما