دیپلماسی‌ایرانی

«روز قبل« آمار اخبار در: شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ »روز بعد»
فیلد خبری مقدار مطلوبیت
کل اخبار ۴ -
تیتر ۲۹ کلمه (متوسط ۷٫۲۵ کلمه در هر خبر)
96
۲۴۹ نویسه (متوسط ۶۲٫۲۵ نویسه در هر خبر)
78
خلاصه ۳۹۵ کلمه (متوسط ۹۸٫۷۵ کلمه در هر خبر)
1
۳٬۵۱۹ نویسه (متوسط ۸۷۹٫۷۵ نویسه در هر خبر)
0
بدنه ۴٬۹۸۲ کلمه (متوسط ۱٬۲۴۵٫۵ کلمه در هر خبر)
33
۴۷٬۴۶۶ نویسه (متوسط ۱۱٬۸۶۶ نویسه در هر خبر)
1
تعداد کلیدواژه ۴۵ (متوسط ۱۱٫۲۵ کلیدواژه در هر خبر)
0
خبرهای عکس‌دار ۴
100
اخبار تغییر یافته ۰
100
اخبار حذف شده ۰
100
خبر بر حسب سرویس
سیاسی ۴ خبر

آخرین اخبار دیپلماسی‌ایرانی

 • فرار رو به جلو نتانیاهو! امروز ۱۲:۰۰ [دیپلماسی‌ایرانی]

  بحران تا کجا اوج می گیرد؟

  فرار رو به جلو نتانیاهو!

  ناگفته پیداست که اقدام بنیامین نتانیاهو برای یورش به اردوگاه جنین و حمله به نوار غزه صرفا برای کاهش فشاری است که طی هفته های اخیر به شکل جدی بر دولتش تشدید پیدا کرده است؛ اعتراضاتی که به ۱۵۰ هزار نفر رسید و در کنار آن ساکنین سرزمین های اشغالی خود را برای آغاز فاز اعتصابات گسترده با هدف مخالفت و سرنگونی بنیامین نتانیاهو آغاز کرده بودند. در چنین شرایطی بدیهی است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک فرار رو به جلو با انجام این یورش ها و حملات سعی کرده است فضا را امنیتی را در سرزمین‌های اشغالی امنیتی ایجاد که ضمن تقابل با هرگونه اعتراض و اعتصابی، بستر لازم برای اجرایی کردن برنامه های خود، به خصوص تغییر ساختار قضایی اسرائیل در جهت تحقق منافعش را فراهم کند.

 • توجه به چند نکته در قصه خرید سوخوهای روسی امروز ۱۰:۰۰ [دیپلماسی‌ایرانی]

  ناگهان سرخورده نشویم

  توجه به چند نکته در قصه خرید سوخوهای روسی

  علی موسوی خلخالی می نویسد: دریافت جنگنده های سوخو – ۳۵ یا هر نوع جنگنده یا سلاح دیگری از روسیه یا هر کشور دیگر، برای ایران بسیار مهم است؛ شاید به معنای قلب معادلات منطقه ای نباشد چرا که کشورهای رقیب ایران در منطقه همگی جنگنده ها و تسلیحات پیشرفته تر غربی در اختیار دارند و در حال دریافت مدل های به روز شده جدید هستند، اما دریافت همین جنگنده ها و تسلیحات هم می تواند به قدرتمندتر شدن ایران منجر شود و قدرتمندتر شدن ایران یعنی تاثیر بر معادلات منطقه ای حتی اگر به معنای قلب معادلات نباشد.

 • حمله ای با انگیزه شخصی امروز ۰۸:۰۰ [دیپلماسی‌ایرانی]

  گزارشی از حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان

  حمله ای با انگیزه شخصی

  ساعت هشت صبح دیروز (جمعه) یک دستگاه خودروی پراید با توقف مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و پس از به‌کارگیری سلاح موفق به ورود به داخل ساختمان سفارت می‌شود. پس از حمله این فرد به سفارت یک فرد از جمهوری آذربایجان کشته و دو نفر مجروح می‌شوند

 • تغییر ماهیت برجام به توافق جدید، از توهم تا واقعیت! امروز ۰۶:۰۰ [دیپلماسی‌ایرانی]

  تغییر فاز دولت بایدن در برابر تهران جدی است

  تغییر ماهیت برجام به توافق جدید، از توهم تا واقعیت!

  دنیس راس، نماینده ویژه اوباما در امور خاورمیانه، به‌تازگی از پرهزینه‌بودن احیای برجام برای دولت بایدن گفت و پیرو آن تأکید کرد در حال حاضر واشنگتن به دنبال یک توافق جدید با تهران است. در همین راستا «شرق» پیش‌تر در مجموعه گزارش‌ها و تحلیل‌های خود این مسئله را چندین‌بار مورد تأکید قرار داده بود که فضای سیاست خارجی با اقدام خصمانه پارلمان اروپا برای قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی وارد دوره جدیدی شده است که تلاش‌های دیپلماتیک برای احیای برجام را سخت‌تر می‌کند. ازاین‌رو به نظر می‌رسد غرب به دنبال این است در مسیر رسیدن به توافق جدید احتمالی حرکت کند.