شناسهٔ خبر: 67365713 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرنامه دانشجویان ایران | لینک خبر

زاکانی در مناظره پنجم: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را انجام می‌دهیم

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: برای بازنشستگان در سال اول منابع لازم را می‌بینیم و همسان‌سازی حقوقشان را انجام می‌دهیم، همچنین دررابطه‌با سربازی هم توان دولت، حقوق مکفی است که پرداخت خواهیم کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ علیرضا زاکانی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پنجمین مناظره صداوسیما، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، گفت: مردم عزیز، میثاق من با شما قانون اساسی است، بسته‌های اقتصادی که مطرح کردم همه حق شماست و در قانون اساسی به آن اصرار ورزیده شده اما متأسفانه تا به امروز بر زمین‌مانده است.

وی با بیان اینکه دولت خدمت آماده است که خدمات خود را در قالب اجرایی کردن قانون اساسی در ابعاد مختلف ارائه کند، گفت: فرهنگیان، بازنشستگان، کارگران، کارفرمایان، صنعتگران، کشاورزان، دامداران، کارمندان، سربازان، افسران و عزیزان نیروی نظامی و انتظامی، سربازان حفظ امنیت کشور، پزشکان، پرستاران، اساتید، فضلا، دانش‌آموزان، دانشجویان، طلاب، پسران، دختران و همه مردم عزیز ایران در روستاها و شهرها، شما ولی‌نعمت ما هستید، من برای عدالت و توزیع عادلانه امکانات کشور و خلق ثروت همراه با مشارکت مردم در این خلق و دریافت این ثروت به صحنه آمده‌ام.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: معلولان، سالمندان ازکارافتاده و ازیادرفته، من نماینده شما برای اعطای حق طبیعی خودتان به خودتان هستم لذا برنامه‌ای را در ۲ سرفصل آبادانی و پیشرفت و رفع نیاز مردم و مردم‌سالاری دینی ارائه کرده‌ام.زاکانی با اشاره به اینکه اولین گامی را که برخواهم داشت پرداخت یارانه طلایی است، گفت: یارانه انرژی را بین همه مردم ایران تقسیم می‌کنم. بنزین را از 3 هزار تومان به ۱۵۰۰ تومان کاهش می‌دهم. به هر نفر در سال ۲۰ میلیون تومان یارانه می‌رسد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: در صورت صرفه‌جویی مردم در بنزین، گاز و برق به اعتبار طلای خود خواهند افزود و به قیمت روز از ما دریافت خواهند کرد. با این کار بساط قاچاق  آلودگی‌های زیست‌محیطی جمع می‌شود. ۹۵ درصد مردم در این طرح سود می‌کنند. افرادی هم که بیشتر مصرف می‌کنند باید از بقیه مردم نیازشان را بخرند.

زاکانی با بیان اینکه در دولت خدمت قیمت حامل‌های انرژی به جز بنزین که کاهش می‌یابد، تغییر نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: بسته دوم دولت خدمت در حوزه مسکن و اجاره‌داری است. بنده از تجربه شهرداری در این زمینه استفاده خواهم کرد. اگر در بافت فرسوده و محیط‌های ناکارآمد به مردم مشوق داده شود، خودشان به‌سرعت می‌سازند حتی اگر این مشوق جوری داده شود برای اجاره‌داری حرفه‌ای، امکان گسترده‌ای برای اجاره‌داران فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه‌برآن در کوتاه‌مدت سازمان اجاره‌داری و ایجاد زمینه تأمین مالی برای بخشی از پیش‌پرداخت‌ها و ایجاد زمینه توسعه فعالیت حرفه‌ای در حوزه اجاره‌داری را فراهم می‌کنم. این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، عنوان کرد: در حوزه سلامت نیز هیچ‌کس نباید جز درد و مریضی، درد بی‌پولی بکشد. بسته جامعی را پیشنهاد کرده‌ام که متصدیان و عالمان علم سلامت به‌شدت از آن حمایت می‌کنند، این بسته امکانی را به وجود می‌آورد که برخی مردم از خدمات رایگان سلامت استفاده کنند.

وی تصریح: بسته بعدی بنده تأمین امنیت غذایی است، نباید کسی گرسنه سر بر بالین بگذارد. تجربه خوبمان در شهرداری امکان خوبی برایمان فراهم کرد تا بتوانیم برای عموم مردم این کار را انجام دهیم.

بسته نجات اجاره‌نشینان را سال اول ریاست‌جمهوری اجرا خواهم کرد

زاکانی در ادامه دور اول پاسخ به سؤالات، بیان کرد: من عرض کردم که ما دو قسمت داریم یکی ناظر به پیشرفت آبادانی کشور که در ادامه عرض خواهم کرد و دیگری ناظر به زندگی مردم که در این مورد باید نیاز مردم را مرتفع کنیم و بتوانیم مردم را در حوزه سیاست، اقتصاد، فرهنگ و اجتماعی سالار کنیم.

وی افزود: مردم، این کشور متعلق به شماست و شما سالار و آقای ما هستید، یارانه طلایی را یعنی ۲۰ میلیون در سال را از همان ماه اول اجرایی خواهیم کرد زیرا زیرساخت‌های آن در کشور موجود و قانون آن نیز وجود دارد لذا بدون گران‌کردن و ایجاد زحمت اضافه این بسته را اجرا می‌کنم.این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بسته نجات اجاره‌نشینی را در سال اول دولتم ارائه می‌دهم.

در حوزه مسکن داشتن، هم موضوع زمین است که مبنای قانونی دارد و هم پتانسیل بافت فرسوده وجود دارد. از این رو مشکل مسکن را با به این دو ویژگی می‌توان حل کرد. این بسته را طی ۵ سال اجرا خواهم کرد.زاکانی با اشاره به اینکه در حوزه معیشت با خرید قرارداد از کشاورز و دامدار ثبات را به این بخش می‌آوریم، گفت: قرارداد و تفاهم‌نامه‌ها امضا شد و کار در آستانه اجراست. با اجرای این بسته شهرداری‌ها می‌توانند کالای مورد نیاز مردم را با افتخار و تکریم درب منزل‌شان تحویل دهند.

وی تصریح کرد: در حوزه کارگران، آنان را شریک در سهام کارخانجات خواهم کرد. ۴۰ هزار کارخانه موجود را هم کوچک‌سازی می‌کنم و هم سهامش را به کارگران همان کارخانجات می‌دهم تا خودشان صاحب کار و شریک در تولیدات آنها باشند.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: برای بازنشستگان در سال اول منابع لازم را می‌بینیم و همسان‌سازی حقوقشان را انجام می‌دهیم، همچنین دررابطه‌با سربازی هم توان دولت، حقوق مکفی است که پرداخت خواهیم کرد.

زاکانی با بیان اینکه امنیت شغلی و تضمین درآمد مکفی کارگران شرکتی‌ها را هم در دستور کار دارم، گفت: در سال اول دولت خدمت از مدل شهرداری استفاده می‌کنم تا نابسامانی‌ها در این حوزه از بین برود. آن چیزی که از دولت بر می‌آید، حقوق مکفی برای پرستاران است.

وی بیان کرد: ازدواج را تسهیل خواهم کرد و این کار را با توجه به حوزه جهیزیه، وام مسکن و سایر خدمات اجرا می‌کنم. در کنار آن موضوع فرزندآوری و افزایش جمعیت را از طریق اعتبار یارانه طلا بهترین خدمات به خانواده ها می‌دهم. این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: در شهرداری تهران خدمات تفریحی را در زیرساخت شهرزاد گسترش داده‌ایم که قابل تعمیم به کل کشور است.

زاکانی گفت: با باشگاه شهروندی می‌توان همه خدمات را با اتکاء به فضای مجازی به همه مردم در اقصی نقاط کشور ارائه داد. این خدمات را می‌توان به جهان‌دیدگان، بازنشستگان، سالخوردگان، معلولان، جوانان، دختران و پسران ارائه داد. وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت بیش از ۷۰ درصد در حوزه اقتصاد تاثیرگذار است، عنوان کرد: در این بخش بر آموزش و پرورش، حوزه‌ها، آموزش عالی و خانواده تأکید دارم. با اقتصاد خانواده به شدت خودمان را مواجهه می‌کنیم، بنابراین هر خانواده یک کارخانه و هر روستا یک مجتمع خدمات و خیرات را به نحو احسنت اجرا می‌کنیم.زاکانی تصریح کرد: مردم عزیز، صیانت از آزادی، امنیت و حریم خصوصی و ایجاد زمینه اشتغال را انجام می‌دهم.

نظر شما