شناسهٔ خبر: 67361674 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جام‌جم آنلاین | لینک خبر

رادیو هشتم تیر همراه با مردم | همگام با انتخابات روی موج رادیو

با نزدیک شدن به روز انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، مناظره‌ های انتخاباتی و پخش برنامه‌هایی با محوریت انتخابات داغ‌تر می‌شود. شبکه‌های رادیویی علاوه بر پخش مناظره نمایندگان نامزد‌های ریاست جمهوری، ویژه برنامه‌های گسترده‌ای تدارک دیده که روانه آنتن می‌شوند.

صاحب‌خبر -

به گزارش جام جم آنلاین از روابط معاونت صدا، همچنین برای روز انتخابات هشتم تیر ماه هم برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده که راوی انعکاس این رویداد بزرگ و سرنوشت ساز باشد. در این گزارش به جزییات برنامه‌ها اشاره شده است.

رادیو ایران؛ راوی حماسه حضور 
«روز انتخاب» نام ویژه برنامه انتخاباتی رادیو ایران است که روز جمعه هشتم تیر ماه از نخستین لحظات رای انعکاس دهنده این رویداد بزرگ خواهند بود. گزارشگران نیز با حضور در میان مردم روایتگر این لحظات هستند. استفاده از ظرفیت ایرانیاران (شبکه گسترده گزارشگران مردمی رادیو ایران) برای دریافت تازه‌ترین اخبار از حضور مردم در پای صندوق‌های رای از اقصی نقاط ایران خواهد بود. تمام مخاطبان رادیو ایران می‌توانند عکس‌های انتخاباتی خود را در فضای مجازی ارسال کنند. ارتباط با گزارشگران مراکز مختلف، رصد خبرگزاری‌های خارجی، ارتباط با گزارشگران خارج از کشور برای شرکت ایرانی‌های مقیم کشور، میزبانی از تحلیلگران سیاسی و ... از بخش‌های مهم برنامه «روز انتخاب» است که پخش می‌شود.

رادیو جوان؛ رئیس جمهور محبوب من
برنامه زنده «رئیس جمهور محبوب من» کاری از گروه فرهنگ، جامعه و سلامت است که هفتم و هشتم تیر ماه با چند گروه برنامه ساز از ساعت ۷ صبح تا پایان انتخابات ریاست جمهوری پخش می‌شود. مخاطب این برنامه، جوانان، نوجوان و رای اولی‌ها هستند و در این برنامه رادیویی با کارشناسان مختلف سیاسی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و پژوهشگران حقوقی شورای نگهبان و افراد صاحب نظر با موضوع انتخابات ریاست جمهوری گفتگو خواهد شد.

رادیو فرهنگ؛ حماسه حضور
ویژه برنامه «حماسه جمهور» جمعه هشتم تیرماه از ساعت ۷ با محوریت انعکاس فضای انتخاباتی کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و اطلاع رسانی از اطلاعیه‌های وزارت کشور از رادیو فرهنگ پخش می‌شود. ارتباط با گزارشگران مراکز استانی و رصد خبرگزاری‌های خارجی، بازتاب انتخابات ریاست جمهوری در مطبوعات خارجی و ... از بخش‌های مهم برنامه «حماسه جمهور» است. حمیرا فراتی، سمیه نجفی و محمد مسعود مصدرالامور گزارشگران رادیو فرهنگ در سطح شهر تهران هستند و علیرضا نوری گزارشگر شبکه در ستاد انتخابات مستقر در وزارت کشور حضور دارد.

رادیو تهران؛ مستقر در مسجد لرزاده 
 شبکه رادیویی تهران، با استقرار واحد سیار در مسجد لرزاده با ویژه برنامه «شهرآرا» لحظه به لحظه؛ اخبار، رویدادها، اتفاقات و حواشی چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری را منعکس می‌کند. حضور گزارشگران رادیو تهران در محل‌های اخذ رای و گفتگو با مسئولان برگزاری این دوره از انتخابات، مصاحبه با مسئولان کشوری و لشکری، رای دهنده‌ها و مردم در سطح شهر بخشی از این ویژه برنامه است. تدارک بخش‌های کارشناسی، نمایش، طنز، پخش موسیقی شاد و انتخاباتی از دیگر بخش‌های ویژه برنامه شهرآراست.

رادیو ورزش؛ در میدان انتخاب
«میدان انتخاب» با هدف حضور ورزشکاران و جامعه ورزش در روز انتخابات از اولین دقایق برگزاری انتخابات از رادیو ورزش پخش خواهد شد و تا پایان ساعات اخذ آرا ادامه خواهد داشت. این برنامه در گروه‌های برنامه ساز، مسابقات و ورزش قهرمانی، تفریحات و ورزش همگانی، رادیو ورزش بانوان و گروه فرهنگ و علوم ورزشی تهیه خواهد شد. گزارش از شعب اخذ رای، گفتگو با ورزشکاران در حال رای دادن، گزارش از استان‌های کشور، انعکاس حضور بانوان و رای اولی ها، اجرای مسابقه تلفنی و ... بخش‌هایی از این ویژه برنامه است. همچنین میدان انتخاب در روز هفتم تیر ماه از چهار گروه برنامه ساز پخش خواهد شد.

رادیو اقتصاد؛ سهم من، سرزمین من
 رادیو اقتصاد با ویژه برنامه «سهم من؛ سرزمین من» آخرین اخبار و اطلاعات مهم انتخابات ریاست جمهوری را پوشش می‌دهد. این برنامه با مشارکت سه گروه برنامه ساز از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب به طور زنده از رادیو اقتصاد پخش می‌شود. 

اطلاع رسانی در روند برگزاری انتخابات، گفتگو با مسئولان و گزارشگران مستقر در ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان تا زمان اتمام رای‌گیری بخش‌هایی از این ویژه برنامه است. از موضوعات این برنامه می‌توان به اولویت‌های اقتصادی دولت آینده و تاثیر مشارکت بالا در انتخابات بر اقتدار اقتصادی کشور که با حضور مسئولان و کارشناسان مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد. گزارشگران برنامه با حضور در سطح شهر و در ستاد‌های انتخاباتی با مسئولان و مردم گفتگو خواهند کرد. ارتباط با مراکز استان‌ها، گفتگو با فعالان اقتصادی بخش خصوصی و رای اولی‌ها از دیگر بخش‌های برنامه خواهد بود. در پویشی با عنوان «ایران من» از مخاطبان درخواست می‌شود انتظارات خود از رئیس جمهور آینده در حوزه تولید و اقتصاد را در قالب یک جمله به برنامه ارسال کنند.

رادیو قرآن؛ در مسجد جامع لویزان 
رادیو قرآن روز انتخابات برنامه «خادم جمهور» را از مسجد جامع لویزان روی آنتن خواهد برد. این برنامه به تهیه کنندگی علیرضا صفرزاده، اجرای حمید عبیری و غلامرضا احمدی، گزارشگری نیما غفارزاده و طاهر شاهچراغ و در ارتباط زنده با گزارشگران سایر استان شهر‌ها و روستا‌ها از ۸ تا ۲۲ تقدیم مخاطبان رادیو قرآن می‌شود.

رادیو صبا؛ همراه با اثر انگشت
شبکه رادیویی صبا با ویژه برنامه‌های زنده «صبح انتخاب، اثر انگشت و مثبت انتخاب» در روز انتخابات همراه مخاطبان می‌شود. رادیو صبا در این روز با اجرای مشترک با صدای مراکز ۳۱ استان، گزارش‌هایی را از شور انتخاباتی سراسر کشور تقدیم مخاطبان می‌کند. پخش آیتم‌های انتخاباتی، گفت وگوی مردمی، دعوت از هنرمندان و ورزشکاران، هنر در آینه انتخابات، از مهم‌ترین بخش‌های این ویژه برنامه‌هاست. 

ویژه برنامه انتخاباتی «صبح انتخاب» با رویکرد دعوت هموطنان به شرکت در رای گیری در اولین ساعات روز از ساعت ۷ تا ۱۱:۳۰ همراه شنوندگان می‌شود. ویژه برنامه «اثر انگشت» با رویکرد توجه ویژه به حضور رای اولی‌ها همراه خانواده در انتخابات ریاست جمهوری است که از ساعت ۱۲:۳۰ تا ساعت ۱۸ پخش می‌شود. ویژه برنامه «مثبت انتخاب» با رویکرد اطلاع رسانی و دعوت مردم به استفاده از فرصت باقی مانده برای شرکت در انتخابات از ساعت ۱۸ تا ۲۴ از رادیو صبا پخش خواهد شد.

رادیو معارف؛ حماسه حضور
رادیو معارف با ویژه برنامه «حماسه جمهور» در روز جمعه هشتم تیرماه روی آنتن فضیلت و فطرت می‌رود. این برنامه از ساعت ۷ تا ۲۳ توسط سه تیم برنامه ساز تقدیم مخاطبین رادیو می‌شود.

تهییج مردم برای حضوری پرشور و گسترده در پای صندوق‌های رأی، ارتباط مستقیم با ستاد انتخابات وزارت کشور و قرائت بیانیه‌های ستاد، ارتباط تلفنی با کارشناسان سیاسی و مسئولان کشوری و لشکری، گزارش‌های مردمی از سراسر کشور و ... از بخش‌های مختلف و متنوع این برنامه است.

رادیو پیام؛ پیام جمهور
ویژه برنامه روز انتخابات رادیو پیام با عنوان «پیام جمهور» به تهیه کنندگی عباس پیری و احمدرضا طاهری در دو برنامه به مدت هشت ساعت (از صبحگاهی تا شامگاهی) پخش می‌شود.

رادیو نمایش؛ هم رای، خیابان پاستور
برنامه «هم رای، خیابان پاستور» به تهیه کنندگی محسن جواهری و نویسندگی سهیلا خدادادی روز انتخابات روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. گویندگان بخش اول علیرضا تابان، نرجس فروغی و گویندگان بخش دوم وجیهه حسینیان، محمد شریفی مقدم و گویندگان بخش سوم مهرناز شعبانی و هادی خادم حسینی بودند.

رادیو سلامت؛ ایران جان
ویژه برنامه «ایران جان» روز‌های هفتم و هشتم تیر ماه از ساعت ۷:۳۰ تا پاسی از شب از شبکه رادیویی سلامت روانه آنتن می‌شود.

این برنامه حاصل مشارکت چهار گروه برنامه ساز سلامت روان، خانواده، سلامت اجتماعی و سلامت جسم و تندرستی است و با بخش‌های متنوع از اهمیت حضور و مشارکت پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید و حضور حداکثری مردم را به نمایش خواهد گذاشت. رادیو سلامت صدای دانش، نشاط و آرامش را روی موج اف. ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز بشنوید.

نظر شما