شناسهٔ خبر: 67360714 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

عملیات حج و بازگشت زائران با آرامش ادامه دارد

در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که تاکنون حدود ۱۷ هزار زائربه کشور بازگشتند و عملیات حج و روند انتقال حجاج با آرامش ادامه دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، دراین نشست که عصر امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب برگزارشد سرپرست حجاج ایرانی با تقدیر از تلاش هواپیمایی درعملیات انتقال حجاج به کشور، اظهار داشت: در این ایام روزانه هزاران زائر راهی میهن اسلامی می‌شوند و عملیات حج و روند بازگشت زائران با آرامش ادامه دارد. 

در این جلسه، آقای سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام این مطلب، ابراز امیدواری کرد که با ورود دو فروند هواپیمای دیگر به چرخه پرواز، عملیات انتقال زائران سرعت بیشتری بگیرد. 

وی درصد رضایتمندی از ارائه خدمات را قابل قبول توصیف کرد و گفت: همه در تلاش‌اند تا روند این چرخه برای زائران ایرانی در در دو شهر مکه و مدینه هر چه بیشتر تسهیل شود. 

در ادامه این جلسه، آقای حسن زرنگار سرکنسول کشورمان در جده از پیگیری‌های انجام شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در عربستان در صورت موافقت کشور میزبان و اقدامات کنسولی صورت گرفته برای زائران ایرانی گزارش داد و درباره خاکسپاری و انتقال اجساد زائران جان باخته از شروع عملیات حج تاکنون توضیحاتی داد. قابل یادآوری است که تعداد زائران مرحوم در حج امسال کمتر ازمرحومین حج گذشته است. 

آقای غلامرضا رضایی مدیرعملیات حج ۱۴۰۳ نیز به خروج حدود ۲۰ درصد زائران از عربستان در چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: درحال حاضر ۵۸۳۲۴ زائر در قالب ۴۲۸ کاروان در مکه و ۱۰۳۸۵ زائر در قالب ۷۶ کاروان در مدینه حضور دارند. 

وی افزود: تاکنون با۷۱ پرواز از دوفرودگاه مدینه وجده زائران ۱۱۹ کاروان به کشورمان منتقل شدند. 

آقای محمد معصومی نماینده هواپیمایی نیز تاکید کرد در تلاش هستیم که با افزایش تعداد هواپیما مدت زمان عملیات بازگشت را کوتاه‌تر کنیم. 

وی با اشاره به روند دریافت بار زائران در دو فرودگاه مدینه و جده تصریح کرد: لازم است مدیران و روحانیون کاروان‌ها درخصوص موادی که می‌توانند زائران در چمدان‌های خود قرار دهند به آن‌ها اطلاع‌رسانی و نکات لازم را از جمله در مورد فرودگاه که ظروف و بطری‌های آب جاسازی شده در ساک‌ها را خارج می‌کنند، منتقل کنند. 

گزارش آقای جواد دانشیار مسئول نقل تردد شهری در خصوص فعالیت این بخش با ۱۷۷ دستگاه اتوبوس در ۲۲ خط از دیگر نکات مطرح شده در این جلسه بود و وی افزود: از اول عملیات تاکنون ۵۲۶۰۰ تردد اتوبوس از ۴ ایستگاه اصلی ثبت شده است و برای ۴۰۳ کاروان زیارت دوره و برای بقیه کاروان‌ها هم در روزهای آینده برگزار خواهد شد. 

وی افزود: در ۵ روز گذشته بیش از ده هزار زائر مدینه بعد با قطار سریع السیر حرمین از مکه به شهر پیامبر منتقل شده‌اند تا پس از اقامت ۵ روزه در مدینه و انجام زیارت به کشور بازگردند. 

انتهای پیام/

نظر شما