شناسهٔ خبر: 67358804 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی:

آینده کشور را برگه رای تعیین می‌کند

زهرا نیکدل

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی گفت: برگه‌ای که در دست ماست، حق‌الناس است؛ برگه‌ای است که آینده مملکت را تعیین می‌کند، اگر به کسی رای دهیم که فردا مشکلی برای مردم ایجاد کند، ما باید پاسخگوی آن باشیم، زیرا مسئول برگه رای هستیم.

صاحب‌خبر -

حجت‌الاسلام والمسلمین جواد مهدوی‌نسب امروز ۴ تیرماه در نشست "چرا در انتخابات شرکت می‌کنم" که در جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد، ضمن تبریک دهه ولایت، اظهار کرد: هر کسی امامی دارد؛ کسی که پول‌پرست باشد امام او هارون است، فردی که متکبر باشد، امام او فرعون است و کسی که جان مردم برایش اهمیتی ندارد، امام او قابیل است. مومنین به نور سیمای خود مشخص می‌شوند.

وی افزود: اندیشه را نمی‌توان یاد داد، صاحب اندیشه باید اندیشه خود را بگستراند و فرد مخاطب ببیند از اندیشه می‌تواند توشه‌ای بردارد یا خیر. خداوند در سوره بقره آیه ۱۲۴ می‌فرماید زمانی را یاد کن که پروردگار ابراهیم او را با اموری آزمود و او آنها را کامل انجام داد. بعد از اینکه کامل به انجام رساند، آنگاه خداوند گفت من تو را امام مردم قرار خواهم داد، پیمان من به ستمکاران نمی‌رسد و تنها فرزندان معصوم تو شایسته مقام هستند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی در خصوص انتخابات و انتصاب بیان کرد: خداوند در قرآن می‌گوید «إنی جائلک للناس اماما» و در جای دیگری می‌گوید «و امرهم شورا بینهم». ما در حکومت اسلامی و در نظام اسلامی و دینی انتخاب داریم یا انتصاب؟ در کجا انتصاب و در کجا انتخاب است؟ در جایی که کار الهی است، انتصاب داریم. انتصاب حاکم، کار خداست؛ مثلا رئیس‌جمهور فقط رئیس اقتصاد مردم، جاده‌سازی و... نیست بلکه رئیس هدایت مردم نیز هست.

مهدوی‌نسب ادامه داد: رأی من و شما قبل هر چیزی برای استحکام جمهوری اسلامی اهمیت دارد. تاکید رهبر بالا رفتن مشارکت است. برگه‌ای که در دست ماست، حق‌الناس است؛ برگه‌ای است که آینده مملکت را تعیین می‌کند، اگر به کسی رای دهیم که فردا مشکلی برای مردم ایجاد کند، ما باید پاسخگوی آن باشیم، زیرا مسئول برگه رای هستیم. رأیی دهیم که روز قیامت در برابر برادر شهید خود پاسخی داشته باشیم.

آینده کشور را برگه رای تعیین می‌کند

پیشاپیش حمایت خود از رئیس‌جمهور منتخب را اعلام می‌کنیم

حسین امینی مشهدی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم عنوان کرد: چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک است و با توجه با شرایطی که پیش آمد، رقابت ۶ ماهه در حدود ۵۰ روز انجام شد. جهاددانشگاهی نهادی انقلابی و سیاست آن حمایت از دولت و تبعیت از رهبری است.

وی ادامه داد: همه ما حمایت خود از رئیس‌جمهور منتخب را پیشاپیش اعلام می‌کنیم. جهاددانشگاهی همواره به عنوان نهاد واسط توسعه دانش‌بنیان، تلاش کرده که بازوی علمی تمام دولت‌ها باشد و وظیفه خود را برای رشد و توسعه کشور انجام دهد. بر همین اساس اعلام می‌کنیم که از پس از پایان یافتن انتخابات، با تمام تلاش در راه کمک به رئیس‌جمهور منتخب برای حل مشکلات کشور گام خواهیم برداشت.

انتهای پیام

نظر شما