شناسهٔ خبر: 67358490 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: جام‌جم آنلاین | لینک خبر

همزمان با عید سعید غدیر خم

۱۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد گلستانی اهداء شد

همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیرخم ۱۱۰ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان راهی خانه بخت شدند.

صاحب‌خبر -

جعفر مزیدی قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان گفت : در راستای تحکیم و تقویت بنیان خانواده و به نیت شهدای خدمت مرحله دوم توزیع جهیزیه درسالجاری  ، همزمان با فرارسیدن ایام عید امامت و ولایت در قالب  ۱۱۰ سری جهیزیه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به نوعروسان تحت حمایت اهدا شد.

قائم مقام کمیته امداد استان گلستان گفت: پرداخت کمک هزینه ازدواج، فقرزدایی و تثبیت زندگی زناشویی یکی از محورهای اصلی مورد نظر این نهاد است.

مزیدی خاطر نشان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون دو مرحله جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد اهداء شد که در مرحله اول ۴۰۰ سری جهیزیه و در مرحله دوم نیز ۱۱۰ سری جهیزیه شامل ۵ قلم کالا( یخچال ،تلویزیون ،اجاق گاز ،لباسشویی وجاروبرقی)  بین نوعروسان این نهاد توزیع شد.

وی در ادامه با اشاره به خدمات امداد در بخش ازدواج به جامعه هدف، گفت: پرداخت کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان و هدیه ازدواج به فرزندان پسر، یکی از بخش‌های مهم حوزه حمایتی این نهاد است.

مزیدی ارزش هر سری جهیزیه را بیش از ۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت:  مبلغ ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای اهدای این ۱۵۰ سری جهیزیه تاکنون پرداخت شده و برنامه ریزی کردیم تا پایان سال ۲۵۰۰ سری جهیزیه بین مددجویان توزیع شود.

نظر شما