شناسهٔ خبر: 67233446 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات | لینک خبر

توسط معاون وزیر ارتباطات؛

پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرهای بهارستان، مجلسی و سفید دشت افتتاح شد

معاون وزیر ارتباطات، پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرهای بهارستان، مجلسی و سفید دشت را در استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری افتتاح کرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز (دوشنبه) همزمان با عید سعید قربان در مراسم هایی جداگانه پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرهای مجلسی و بهارستان در استان اصفهان و سفید دشت در استان چهارمحال بختیاری با حضور علی اصغر انصاری معاون سیاستگذاری و برنامه ریزی توسعه فاوا و اقتصاد دیجیتال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.
ابتدا معاون وزیر ارتباطات با حضور در شهر بهارستان استان اصفهان و در حضور فرماندار اصفهان و شهردار بهارستان این پروژه را افتتاح کرد.
پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها شهر بهارستان در مدت بیش از ۹ ماه با ۷۴ کیلومتر حفاری و داکت گذاری با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد تومانی توسط اپراتور فناپ اجرا شد و در این پروژه نزدیک به ۶۰ هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفتند.
انصاری سپس به شهر مجلسی در استان اصفهان رفت و با حضور نماینده مردم شهر در مجلس، فرماندار، شهردار و اعضای شورای این شهر، پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهر مجلسی را افتتاح کرد.
در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهر مجلس در بیش از ۱۰۰ روز با ۲۳ کیلومتر حفاری و داکت‌گذاری و با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومانی، ۱۱ هزار خانوار توسط اپراتور فناپ تحت پوشش قرار گرفتند.
معاون وزیر ارتباطات سپس با حضور در سفید دشت استان چهارمحال و بختیاری پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای این شهر را افتتاح کرد.
در پروژه این شهر نیز در مدت حدود ۷ ماه با بیش از ۸ کیلومتر حفاری و داکت گذاری و با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی آسیاتک، ۱۵۰۰ خانوار تحت پوشش قرار گرفتند.
هم اکنون با پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها نزدیک به ۸ میلیون خانوار در شهرهای سراسر کشور تحت پوشش قرار گرفته است و این میزان تا پایان سال به ۱۴ میلیون پوشش می رسد.

نظر شما